Darowizna dla syna – czy synowa będzie miała do niej prawo?

Mamy z mężem mieszkanie własnościowe. Mieszka z nami syn i synowa. Moje stosunki z nią są złe. Nie chcę, by dziedziczyła mieszkanie! Maria, 68 lat, Przemyśl

Proszę się nie obawiać – to się nie stanie, bo synowa nie należy do kręgu spadkobierców ustawowych po teściowej i teściu. Niczego po Pani nie odziedziczy, chyba że powoła ją Pani do spadku w testamencie.

Reklama

Może Pani z mężem sporządzić umowę darowizny wyłącznie na rzecz syna. Wtedy synowa nie będzie współwłaścicielką mieszkania.

Konieczne oczywiście jest udanie się do notariusza, bo darowizna mieszkania musi być sporządzona w formie aktu notarialnego.

Art. 932–935, 888–902 i 158 k.c. oraz 33 pkt 2 k.r. i o.

Artykuł pochodzi z kategorii: Mieszkanie

Naj

Zobacz również

  • Chcesz wynająć mieszkanie? Podpisz koniecznie umowę z jego właścicielem. To pozwoli uniknąć kłopotów, gdyby były jakieś problemy więcej