Demontaż grzejników we własnościowym mieszkaniu – czy to jest możliwe?

Jestem właścicielką lokalu spółdzielczego. Czy mogę zdemontować kaloryfer w kuchni? Wcale z niego nie korzystam w sezonie grzewczym! Czy potrzebna jest na to zgoda mojej spółdzielni mieszkaniowej? Stefania, 62 lata, Legnica

Niestety, demontaż grzejników ani ich elementów nie jest możliwy. Są one, jak i cała instalacja grzewcza, częścią wspólną budynku. Nikt nie może ich zdemontować nie tylko bez zgody spółdzielni, ale też właścicieli pozostałych mieszkań.

O szczegóły powinna Pani pytać w biurze swojej spółdzielni mieszkaniowej.

Reklama

Art. 1 ust. 3 i 4 ustawy z 15 grudnia 2000 r. o spółdzielniach mieszkaniowych.

Ważna rada: za samowolny demontaż grzejników może być nałożona przez nadzór budowlany na lokatora kara finansowa.

Artykuł pochodzi z kategorii: Mieszkanie

Naj

Zobacz również

  • Od dawna mówi się o tym, że tak zwane użytkowanie wieczyste to przeżytek, bo nie jest to ani własność, ani dzierżawa. Nowe przepisy mają ułatwić „przekształcenie” gruntu pod domami we własność... więcej