Jak wycenić nakłady poniesione na remont mieszkania przed wykupem?

Chcę wykupić od gminy mieszkanie komunalne, w którym miesz kam od wielu lat (zrobiłam generalny remont). Czy urząd uwzględni moje nakłady? Czy sama mam je obliczyć? Anna, 55 lat, Gołdap

W tej sprawie potrzebna będzie Pani inicjatywa, bo przepisy nie nakazują gminie szacować nakładów na lokal, który sprzedaje.

Reklama

Proszę złożyć wniosek do urzędu (przed wyceną), by uwzględniono w oszacowaniu nakłady na remont mieszkania, które Pani poniosła. Trzeba je udokumentować (potrzebne będą rachunki i faktury).

Jeśli urząd nie zgodzi się na takie rozwiązanie, należy wynająć rzeczoznawcę, który oszacuje nakłady, a potem potrącić ich wartość z ceny.

Podst.: art. 6d i 6e ust. 2 ustawy o ochronie praw lokatorów.

Przypominamy, że na dokonany remont generalny i ulepszenia musiała Pani mieć zgodę gminy. Jeśli zrobiła to Pani bez pozwolenia, nakłady mogą pozostać nieuwzględnione.

Artykuł pochodzi z kategorii: Mieszkanie

Naj

Zobacz również

  • 1. Zanim podpiszemy umowę najmu i powierzymy klucze do naszego mieszkania nieznajomej osobie, warto tę osobę bliżej poznać. Dysponując imieniem i nazwiskiem, możemy spróbować znaleźć jej profil na... więcej