Odnowiłam balkon. Czy należy mi się zwrot kosztów?

Mam mieszkanie w spółdzielni mieszkaniowej. Zwróciłam się ostatnio do zarządu spółdzielni o zwrot kosztów remontu balkonu (położyłam terakotę, pomalowałam barierki). Dołączyłam faktury. Spółdzielnia odmówiła mi zwrotu tych nakładów. Czy rzeczywiście to mi się nie należy?

Aby się co do tego upewnić, powinna Pani zapoznać się z regulaminem spółdzielni mieszkaniowej. Musi być dostępny dla członków spółdzielni (np. w biurze administratora).

Niektóre spółdzielnie bowiem pokrywają koszty odnawiania i naprawy balkonów ze środków z funduszu remontowego, a inne – nie.

Reklama

Jeżeli w regulaminie nie będzie zapisu o tym, że za remonty balkonów odpowiada spółdzielnia, to znaczy, że lokatorzy muszą finansować to z własnej kieszeni.

Podstawa prawna: art. 6 ust. 3 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych (DzU nr 12/2012, poz. 201).

Artykuł pochodzi z kategorii: Mieszkanie

Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Zobacz również

  • 1. Zanim podpiszemy umowę najmu i powierzymy klucze do naszego mieszkania nieznajomej osobie, warto tę osobę bliżej poznać. Dysponując imieniem i nazwiskiem, możemy spróbować znaleźć jej profil na... więcej