Suszarnia w bloku mieszkalnym. Czy lokator może ją wynająć od spółdzielni?

Chcę wynająć suszarnię w bloku. Prezes spółdzielni uznał, że to możliwe, jeśli zgodzą się inni lokatorzy. Czy ma rację? Magda, 35 lat, Płock

Reklama

Tak, bo suszarnia jest częścią wspólną bloku, więc by mogła Pani ją wynająć, konieczne jest uzyskanie zgody pozostałych właścicieli. To samo dotyczy innych pomieszczeń tego typu, np. strychu, pralni, wózkarni.

Spółdzielnia może je wynająć na podstawie pisemnej umowy. Będzie musiała Pani płacić czynsz za wynajem. O jego wysokości zdecyduje zarząd spółdzielni.

Art. 27 ustawy o spółdzielniach mieszkaniowych (DzU nr 4/ 2001, poz. 27).

Ewa Bojanowska - adwokat

Marcin Nagórek radca prawny

Artykuł pochodzi z kategorii: Mieszkanie

Naj

Zobacz również

  • Jeśli urząd gminy nie chce sprzedać mieszkania komunalnego lokatorowi, który je obecnie zajmuje, nie można go do tego w żaden sposób zmusić. więcej