Jak wypłacić pieniądze w sklepie

Jeśli potrzebujemy gotówki, a w pobliżu nie ma bankomatu, możemy wypłacić pieniądze w sklepie lub na stacji benzynowej. Musimy jednak równocześnie zrobić zakupy (nie ma znaczenia, ile za nie zapłacimy), bo samych pieniędzy nie otrzymamy.

Posiadacze kart Visa mogą liczyć na jednorazową wypłatę 200 zł, ci, którzy korzystają z kart z logo MasterCard – 300 zł. Operację możemy powtórzyć kilka razy, ograniczeniem jest jedynie nasz dzienny limit wypłat.

Reklama

Tego, czy usługa jest możliwa w danym miejscu, dowiemy się, widząc naklejkę z logo organizacji płatniczej (VISA lub MasterCard) oraz napisami „Cash back” lub „Płać kartą i wypłacaj”. Na ogół jest ona umieszczona przy wejściu do sklepu albo przy kasie.

Podczas zakupu musimy poinformować sprzedawcę, że chcemy również podjąć gotówkę. Transakcja będzie doliczona do rachunku. Potwierdzamy ją pojedynczym wpisaniem kodu PIN. Na wydruku płatność kartą i wypłata będą wykazane oddzielnie.

Usługa na ogół darmowa

Usługa jest przeważnie darmowa, niektóre banki pobierają niewielką opłatę, np. 50 gr (maksymalnie 1 zł – w przypadku PKO BP). Niskie prowizje to bonus dla klientów, decydujących się na płatności bezgotówkowe i zachęta dla tych, którzy jeszcze nie mają karty.

Przy okazji robienia zakupów możemy także opłacać rachunki za telefon, gaz czy prąd. To wygodne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli nie mamy konta w banku i nie regulujemy zobowiązań przez internet.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że prowizja za rachunek opłacony w sklepie wynosi maksymalnie 1,99 zł, podczas kiedy na poczcie zapłacimy 2,50 zł.

Do zapłacenia rachunku potrzebna jest jego papierowa wersja z kodem kreskowym, który kasjer skanuje za pomocą czytnika. Wpłacamy należność i otrzymujemy paragon, który koniecznie należy zachować na wypadek ewentualnej reklamacji.

Standardowo środki

Standardowo środki wpływają na rachunek wystawcy faktury następnego dnia roboczego po dniu dokonania wpłaty.

W sklepach i na stacjach benzynowych działają m.in. sieci: Wygodne Rachunki (nadzór Banku Pekao), VIA – Moje rachunki firmy BillBird (rozliczenia za pośrednictwem BRE Bank S.A. i ING Bank Śląski S.A.) oraz Unikasa Citi Handlowego. Rachunki można opłacać m.in. w sieciach sklepów Carrefour, Stokrotka, Kaufland, Leclerc, a także na stacjach benzynowych PKN Orlen i Statoil.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pieniądze

Życie na gorąco

Zobacz również

  • 1. BLIK to system polegający na płaceniu za zakupy i usługi smartfonem, a konkretnie specjalną zainstalowaną na nim aplikacją. Możesz w ten sposób opłacać rachunki w sklepach stacjonarnych i... więcej