Jak zapłacić mandat przelewem

Dostałam mandat za przekroczenie prędkości i chciałam go opłacić przelewem. Otrzymałam komunikat, że powinien być to przelew podatkowy. Dlaczego? Magdalena z Warszawy

Od początku 2016 r. pieniądze za mandat wystawiane przez policję trafiają nie na konta urzędów wojewódzkich tylko na rachunek fiskusa. A dokładniej do Pierwszego Urzędu Skarbowego w Opolu (nr konta 47 1010 0055 0201 6090 0999 0000). To oznacza, że nie możemy już zrobić zwykłego przelewu, tak jak to miało miejsce wcześniej. Konieczny będzie przelew podatkowy, który jest znacznie bardziej sformalizowany.

Musimy wybrać opcję przelewu podatkowego albo przelewu do US – banki stosują różne nazwy. Podajemy w nim nasz PESEL, wybieramy z listy nr rachunku US w Opolu. Potem, w polu „symbol formularza lub płatności”, wybieramy z listy hasło „mandaty”. W okienku okres nie wpisujemy nic. W polu „identyfikator zobowiązania” lub „tytuł płatności” wpisujemy serię i numer otrzymanego mandatu a później jego kwotę. Na końcu zatwierdzamy przelew.

Reklama

W przypadku mandatów wystawionych przez Inspekcję Transportu Drogowego, opłacamy je robiąc przelew na konto Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pieniądze

Świat & Ludzie

Zobacz również