Opłaty drogowe: Na razie nie ma e-myta

Mamy dobrą wiadomość dla właścicieli samochodów, które ważą powyżej 3,5 tony (np. ciężarówek, samochodów osobowych z przyczepą). O kilka miesięcy opóźni się wprowadzenie e-myta (systemu płatności elektronicznych viaTOLL) na nowych drogach krajowych i autostradach.

Opłaty te miały obowiązywać od początku lipca, ale zostaną wprowadzone prawdopodobnie dopiero pod koniec października. Dlaczego?

Reklama

Ge neralna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) nie może dogadać się z Ministerstwem Transportu co do nazw odcinków dróg. Właśnie przez to nie zostało wydane odpowiednie rozporządzenie, włączające do systemu e-myta ponad 360 km dróg.

Nie będzie więc na razie opłat za przejazd m.in.: obwodnicami Mińska Mazowieckiego, Zambrowa i Wiśniewa, południową obwodnicą Gdańska, odcinkiem autostrady A2 Łódź-Północ – węzeł Konotopa, autostradą A4 węzeł Targowisko – węzeł Tarnów-Północ czy A1 od Kowala do węzła Kutno-Wschód.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pieniądze

Świat & Ludzie

Zobacz również

  • Reklamacja wycieczki

    Nikt nie wynagrodzi Ci nerwów związanych z opóźnionym lotem czy brakiem wygód w hotelu, ale możesz liczyć na odszkodowanie. Sprawdź, jak je uzyskać. więcej