Opłaty drogowe: Na razie nie ma e-myta

Mamy dobrą wiadomość dla właścicieli samochodów, które ważą powyżej 3,5 tony (np. ciężarówek, samochodów osobowych z przyczepą). O kilka miesięcy opóźni się wprowadzenie e-myta (systemu płatności elektronicznych viaTOLL) na nowych drogach krajowych i autostradach.

Opłaty te miały obowiązywać od początku lipca, ale zostaną wprowadzone prawdopodobnie dopiero pod koniec października. Dlaczego?

Reklama

Ge neralna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad (GDDKiA) nie może dogadać się z Ministerstwem Transportu co do nazw odcinków dróg. Właśnie przez to nie zostało wydane odpowiednie rozporządzenie, włączające do systemu e-myta ponad 360 km dróg.

Nie będzie więc na razie opłat za przejazd m.in.: obwodnicami Mińska Mazowieckiego, Zambrowa i Wiśniewa, południową obwodnicą Gdańska, odcinkiem autostrady A2 Łódź-Północ – węzeł Konotopa, autostradą A4 węzeł Targowisko – węzeł Tarnów-Północ czy A1 od Kowala do węzła Kutno-Wschód.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pieniądze

Świat & Ludzie

Zobacz również

  • Kiedy przedawniają się nasze należności

    Czy możesz podać do sądu osobę, która przez pięć lat nie oddaje ci pieniędzy? Jak długo sama możesz być ścigana za zapomniany dług sprzed lat? Sprawdź to. więcej