Skradziona karta płatnicza. Za co odpowiada bank, a ile straci klient

Skradziono mi dokumenty i kartę. Niestety, złodziej wypłacił pieniądze, zanim zdążyłam zastrzec kartę. Jaką kwotę musi pokryć bank? Na jakie przepisy się powołać? Beata, 38 lat, Kielce

Jeżeli karta została użyta zanim nastąpiło zastrzeżenie, to bank pokryje Pani straty, ale dopiero od kwoty przekraczającej 150 euro (ok. 600 zł). To znaczy, że równowartości 150 euro Pani nie odzyska.

Reklama

Chyba, że ubezpieczyła Pani kartę przed bezprawnym użyciem – to odzyska Pani wszystkie skradzione kwoty. Podst.: art. 46 ustawy o usługach płatniczych (DzU nr 199/2011, poz. 1175).

Ważna rada: By odzyskać pieniądze, należy złożyć w banku pismo z opisem sprawy (wyjaśnić, że nie ponosi Pani winy za kradzież karty) i dołączyć zaświadczenie z policji.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pieniądze

Naj

Zobacz również