Wyprzedaże. O czym pamiętać, aby nie dać się oszukać?

Zawsze chętnie korzystam z wyprzedaży i kupuję ubrania, buty, torebki. Ostatnio jednak zauważyłam, że ceny nie zawsze są niższe. Upatrzyłam sobie w sklepie żakiet i czekałam na sezonową obniżkę. Gdy zaczęły się wyprzedaże, pobiegłam, by go kupić. Byłam bardzo zdziwiona, kiedy zobaczyłam metkę z przekreśloną ceną znacznie wyższą od normalnej, a jako promocyjna podana była ta dotychczasowa. Czy to jest zgodne z prawem? Joanna W., Toruń

Zdjęcie

Sprawdzajmy dokładnie informacje na metkach. /123/RF PICSEL
Sprawdzajmy dokładnie informacje na metkach.
/123/RF PICSEL

Fałszowanie informacji o prawdziwej cenie produktu i wprowadzanie klientów w błąd jest zakazane. Jeśli zetkniemy się z taką sytuacją, zawiadommy Urząd Ochrony Konsumentów i Konkurencji. Kupując na wyprzedażach, zachowajmy ostrożność.

Napisy o treści: totalna wyprzedaż, do 70 proc. czy SALE, wcale nie muszą oznaczać, że wszystko zostało przecenione. Duża obniżka ceny najczęściej dotyczy tylko niektórych, zwykle mniej atrakcyjnych produktów.

Reklama

Sprawdzajmy więc dokładnie informacje na metkach, aby przy kasie nie doznać rozczarowania. Pamiętajmy też, że przecenione towary, tak samo jak zwykłe, podlegają reklamacji, gdy po nabyciu zauważymy, że mają wadę.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pieniądze

Zobacz również

  • Spadek – co się zmienia?

    W ostatnim czasie zaszło kilka zmian w prawie spadkowym. I to pomyślnych dla osób dziedziczących. Przypomina je prawnik Przemysław Gronowski. więcej