Wyprzedaże za granicą. Kiedy najlepszy czas?

Dzięki zakupom online nie musimy się już przywiązywać do dat wyprzedaży ogłoszonych przez lokalne sieci, nie musimy nawet szukać okazji w jednym kraju. W internecie wyprzedaże trwają wszędzie przez cały rok, 24 godziny na dobę. Są jednak okresy, w których szczególnie warto wypatrywać okazji.


Terminy wyprzedaży różnią się w poszczególnych krajach.

Francja, Hiszpania – koniec czerwca, przez 6 tygodni; Niemcy – koniec lipca, 4 tyg.; Holandia – koniec czerwca, 8 tygodni; Włochy – od lipca, 8-10 tyg.; Czechy – od lipca, 8 tygodni; Wielka Brytania nie ma konkretnego terminu wyprzedaży, najlepsze okazje cenowe znajdziemy podczas Bank Holiday – 27 maja oraz 26 sierpnia; Stany Zjednoczone – największe przeceny są podczas Memorial Day – 26 maja, wyprzedaże są od czerwca do sierpnia.

Reklama

Na czym najbardziej oszczędzimy, kupując za granicą? Największe upusty czekają na miłośników elektroniki, zwłaszcza tej kupowanej w USA. Warto również szukać ubrań w lepszej cenie np. klasyczne jeansy Levi’s 501 kupimy w USA i Niemczech od 100 zł do 150 zł taniej.

Warto pamiętać o prawach, jakie nam przysługują. Zgodnie z unijnymi przepisami każdy towar kupiony na terenie Unii Europejskiej, Norwegii i Islandii może być reklamowany w ciągu dwóch lat od dnia zakupu, nawet jeśli kupiliśmy go na wyprzedaży. Możliwość zwrotu towaru w tradycyjnych sklepach zależy od dobrej woli sprzedawcy. Kupując w sklepach internetowych nie jesteśmy od niej uzależnieni.

Zgodnie z przepisami UE mamy prawo odstąpić od umowy zawartej przez internet bez konsekwencji w ciągu co najmniej 7 dni roboczych (w niektórych krajach więcej: Polska – 10 dni kalendarzowych, Niemcy – 14). W tym czasie wystarczy wysłać do sprzedawcy oświadczenie o odstąpieniu, a następnie odesłać produkt w ciągu dwóch tygodni. Koszty wysyłki poniesiemy jednak sami.

Artykuł pochodzi z kategorii: Pieniądze

Świat & Ludzie

Zobacz również

  • „Odbierz nagrodę gwarantowaną!”, „Czeka na ciebie paczka!” Co kryje się za takimi SMS-ami? Dlaczego nie wolno na nie odpowiadać? Jak walczyć o swoje, gdy jednak dałaś się „złapać”? więcej