Rozlicz PIT przez internet

Rozliczanie podatku to coroczny obowiązek. Nie czekaj do ostatniej chwili. Teraz możesz złożyć zeznanie podatkowe nie wychodząc z domu. Zobacz, jakie to proste!

Zdjęcie

/123/RF PICSEL
/123/RF PICSEL

Złożenie rocznego zeznania podatkowego nie musi wiązać się z kolejkami w urzędzie skarbowym lub na poczcie. Przez internet jest wygodniej i szybciej.

Oszczędzasz czas PIT złożysz korzystając z aplikacji e-Deklaracje Desktop lub interaktywnych formularzy – znajdziesz je w internecie na stronie www.szybkipit.pl oraz na stronie systemu e-Deklaracje na www.finanse.mf.gov.pl.

Reklama

Formularze wypełniasz elektronicznie, dzięki temu o niczym nie zapomnisz – system poinformuje Cię i cofnie do niewypełnionych pól formularza. Po wypełnieniu i wysłaniu PIT-a przypisany mu zostaje unikalny numer referencyjny, na podstawie którego pobierasz Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO), które jest równoznaczne z poprawnym złożeniem deklaracji.

Możesz je wydrukować lub zapisać na dysku, ale koniecznie musisz zachować! Jeśli zeznanie, składane przez internet, jest rozliczane wspólnie ze współmałżonkiem, nie musi on składać pełnomocnictwa (UPL-1).

Jakie zeznania roczne? Wysłanie PIT-a przez internet jest darmowe. Nie jest też wymagany podpis elektroniczny – bez niego złożysz PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT-39; PIT-16A oraz PIT-19A.

W tej formie możesz również złożyć korektę zeznania/deklaracji. Ministerstwo Finansów przygotowało stronę ze wszystkimi informacjami o rozliczeniach podatków: www.szybkipit.pl

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/Mat. Prasowe
/Mat. Prasowe

Zdjęcie

/123/RF PICSEL
/123/RF PICSEL

KAJA ZALEWSKA

MINISTERSTWO FINANSÓW

Artykuł pochodzi z kategorii: Podatki

Tele Tydzień

Zobacz również