Rozliczanie PIT przez internet

Zdjęcie

Rozlicz się przez internet /123/RF PICSEL
Rozlicz się przez internet
/123/RF PICSEL

Złożenie formularza PIT przez ineternet jest najszybszym i najwygodniejszym sposobem rozliczenia się z fiskusem z podatku dochodowego za 2014 r.

Dodatkową jego zaletą jest to, że system sprawdzi czy PIT jest prawidłowo wypełniony i szybciej otrzymamy zwrot nadpłaconego podatku.

Reklama

Nic więc dziwnego, że z roku na rok rośnie liczba osób wysyłających z domu e-deklaracje. Przez internet można rozliczyć PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37, PIT-38, PIT- 39, PIT-16A, PIT-19A wraz z załącznikami. Możliwe jest też złożenie zeznania podatkowego wspólnie z małżonkiem bez dodatkowych formalności.

Aby złożyć PIT przez internet, musimy na stronie www.portalpodatkowy.mf.gov.pl wejść w zakładkę „E-deklaracje”. Z zakładki „Do pobrania” pobieramy i instalujemy aplikację e-Deklaracje Desktop lub wtyczkę (plug-in).

Później wypełniamy odpowiedni formularz w aplikacji e-Deklaracje Desktop albo wybraną przez nas deklarację z zakładki „Formularze”. Jest to bardzo proste, bo system sam podpowiada, co mamy zrobić i sam oblicza różne kwoty (np. należnego podatku) na podstawie wpisanych przez nas danych.

Zamiast podpisu podajemy kwotę przychodu wykazaną w zeznaniu rocznym za ubiegły rok podatkowy – 2013. Jest to uwierzytelnienie tego elektronicznego dokumentu dla urzędu skarbowego. Po wysłaniu dokumentu powinniśmy pobrać Urzędowe Poświadczenie Odbioru (UPO). UPO trzeba zachować na dysku komputera.

Jest to bowiem – tak samo jak dowód nadania listu poleconego – oficjalne potwierdzenie, że rozliczyliśmy się z urzędem skarbowym.

Artykuł pochodzi z kategorii: Podatki

Świat & Ludzie
Więcej na temat:

Zobacz również

  • Oprócz wyższej kwoty wolnej od podatku, także wspólne rozliczenie oraz ulgi w PIT-ach za 2017 rok mogą się opłacać niektórym osobom. więcej