Ubezpieczenia: Zanim podpiszesz polisę

Zaproponowano ci polisę? Dokładnie przeczytaj umowę nim cokolwiek podpiszesz. Cezary Orłowski z biura rzecznika ubezpieczonych mówi, że do końca września br. odnotowano ponad 920 skarg na praktyki towarzystw ubezpieczeniowych. Chodzi o to, że przedwczesna rezygnacja z polisy oznacza utratę większości lub nawet całości środków.

Do sądu trafił właśnie pozew podpisany przez 168 osób, które straciły 90-100 proc. środków, wpłaconych na polisy z funduszami kapitałowymi. Pozew został złożony przez kancelarię LWB w imieniu klientów, którym sprzedano wieloletnie ubezpieczenia z funduszem kapitałowym, choć nabywców interesowała jedynie krótkoterminowa lokata.

Reklama

Niebawem do sądu trafi pozew przeciw Axa, Skandii Życie, a także Open Life i Europie. Sprawą zajmowała się Komisja Nadzoru Finansowego, która zwróciła się do resortu finansów o wprowadzenie odpowiednich zmian w obowiązującej obecnie ustawie o działalności ubezpieczeniowej.

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady prawne

Świat & Ludzie

Zobacz również

  • Możemy dostać 50 proc. bonifikaty, jeśli dochód na osobę nie przekracza połowy przeciętnego wynagrodzenia. Wniosek składamy do 31 marca. więcej