Ubezpieczenie bagażu

Ochrona bagażu obejmuje jego uszkodzenie, zniszczenie lub zagubienie, często też opóźnienie związane z jego dostarczeniem. Niezależnie od ubezpieczenia, musimy pamiętać, że polisa nie ochroni nas przed skutkami naszej nonszalancji, więc nie zostawiajmy bagażu bez opieki, zadbajmy o jego oznakowanie i transport.

Czytelnicy pytają... W skradzionej walizce miałam kupioną w Turcji złotą bransoletkę i pierścionek. Czy dostanę za nie zwrot z polisy? Ubezpieczyciel na ogół nie odpowiada za przedmioty znacznej wartości oraz takie, których cena jest trudna do oszacowania, np. dzieła sztuki (od tego są osobne kategorie ubezpieczeń).

Reklama

Nie odpowie też za przedmioty skonfiskowane przez służby celne, zadbajmy więc, by przewożone rzeczy nie naruszały przepisów kraju, z którego je wieziemy, jak i kraju, do którego je wwozimy.

Artykuł pochodzi z kategorii: Porady prawne

Zobacz również

  • Dzwoni Twój telefon stacjonarny – rozmówca przedstawia się jako konsultant lub konsultantka Telekomunikacji Polskiej S.A. i proponuje Ci korzystne obniżenie abonamentu. Uważaj! więcej