Zachowek od brata i bratowej

Moi rodzice przekazali gospodarstwo rolne mojemu bratu i jego żonie. Brat nic im za to nie zapłacił. Jest nas jeszcze pięcioro rodzeństwa. Mama zmarła 10 lat temu, ojciec żyje. Czy coś nam przysługuje od brata? Janina z Gdańska

Jeśli nie otrzymaliście Państwo darowizn od rodziców, macie prawo domagać się zachowku od osób obdarowanych, czyli w tym wypadku od brata i bratowej. Jednak prawo do zachowku po mamie już się przedawniło, minęło bowiem od jej śmierci więcej niż 5 lat. Zachowek od brata i bratowej będzie Państwu ewentualnie przysługiwał po tacie.

Reklama

Podst.: art. 991 k.c. i art. 1007 k.c.

Artykuł pochodzi z kategorii: Spadek

Tekst pochodzi z magazynu

Tina

Zobacz również

  • Niedawno zmarła moja matka. Nasze relacje nie były zbyt dobre. Po otwarciu testamentu okazało się, że mnie wydziedziczyła. Mam jednak dwoje dzieci. Słyszałam, że mają one prawo do części spadku po... więcej