• Informacje na temat:

  1 uncja

Artykuły na temat: 1 uncja
 • Od 1 stycznia 2015 w kalifornijskim Berkeley napoje gazowane i inne słodkie napoje, a także syropy słodzące zostaną obłożone nowym podatkiem - 1 cent za uncję (28 ml). Daninę zapłacą dystrybutorzy.

 • Królewski kruszec ma za sobą kolejny, piąty już z rzędu tydzień, który kończy na plusie. Za uncję złota trzeba było w miniony piątek zapłacić 1340 dolarów, co oznacza wzrost o 1,3 procent. Tymczasem Narodowy Bank Polski konsekwentnie nie dokupuje kruszcu, którego udział w oficjalnych rezerwach spada.

 • Negocjacje w sprawie handlu wywindowały ceny surowców

  W ostatnich tygodniach światowe rynki, od rynków akcji po rynki obligacji korporacyjnych, odnotowały solidne wyniki w związku z optymistycznymi uwagami chińskich i amerykańskich przedstawicieli prowadzących rozmowy w sprawie relacji handlowych. Negocjacje przyciągnęły uwagę inwestorów na tyle, że jeszcze słabsze odczyty danych ekonomicznych przeszły niemal bez echa. Cena palladu w ubiegłym tygodniu osiągnęła rekordowy poziom 1 500 USD/uncję.

 • Cena złota przekroczyła 1 300 dolarów za uncję. Kilkukrotnie zbliżała się już do tego poziomu, ale od dawna nie była pokonana ta bariera.

 • Trump może podbić złoto

  Optymiści uważają, że niepewność nadal będzie paliwem napędzającym notowania kruszcu. A tej nie zabraknie - przed nami jesienne wybory w USA. Jeśli wygra Donald Trump być może złoto przebije 1500 dolara za uncję.

 • Dolar to klucz do uwolnienia ceny złota

  Ceny metali szlachetnych - złota i srebra - przed posiedzeniem Fed znalazły się w określonych przedziałach. Górna granica ceny złota sięgnęła 1 100 USD za uncję ze względu na kurs dolara. Srebro utrzymuje się na stabilnym poziomie po odbiciu z minimów z połowy listopada.

 • Szwajcarskie referendum na złota coraz ważniejsze

  Złoto, które na początku tego tygodnia osiągnęło cenę 1 255 USD za uncję, odzyskując tym samym połowę strat poniesionych w czasie niedawnej zwyżki dolara, od tego czasu zdążyło już oddać z powrotem część tych zysków.

 • Poziom 1.215 USD za uncję jest istotnym poziomem oporu hamującym ewentualne wzrosty cen złota - uważa Dorota Sierakowska, analityk DM BOŚ. Jej zdaniem dopiero trwałe przekroczenie tego poziomu może zapewnić impuls do dalszych wzrostów. Długoterminowo cena kruszcu wciąż znajduje się w trendzie spadkowym.

 • Zwrot na rynku złota z powodu aktywności Trumpa

  Notowania złota zakończyły zwyżki blisko poziomu 1.250/ dolarów za uncję. Silne wzrosty notowań metali szlachetnych zakończone zostały przez aktywność prezydenta Trumpa na Twitterze. Na ceny ropy pozytywny wpływ ma raport IEA oraz wdrażanie przez OPEC postanowień o ograniczeniu produkcji.

 • Kopalnia Sierra Gorda w Chile rozpoczęła produkcję komercyjną - poinformował KGHM w komunikacie. To największa inwestycja naszego giganta twierdzą analitycy. Średnioroczna produkcja kopalni po zakończeniu 2 fazy projektu wyniesie około 220 tys. ton miedzi, 25 mln funtów molibdenu i 64 tys. uncji złota.