• Informacje na temat:

  1 usd

Artykuły na temat: 1 usd
 • Nie szanowali kobiet - zapłacą 250 mln USD

  Szwajcarska firma farmaceutyczna Novartis została ukarana grzywną w wysokości 250 mln USD za dyskryminację kobiet od 2002 roku. Sąd w Nowym Jorku nie miał wątpliwości - naganne jest płacenie niższych pensji damom zatrudnionym na takim samym stanowisku co mężczyzna.

 • Wczorajsza sesja giełdowa na rynkach akcyjnych miała bardzo niejednorodny charakter. Indeksy azjatyckie silnie tąpnęły, a regionalny lider, hongkoński Hang Seng (który składa się z chińskich Blue Chipów i jest bardziej dostępny dla zagranicznego inwestora niż szerszy indeks Shanghai Composite) przecenił się o niemal -3 proc.

 • Dlaczego niektórzy prezesi zarabiają 1 dolara?

  Na przełomie kwietnia i maja 2013 roku świat obiegła informacja, że Mark Zuckerberg, założyciel największego portalu społecznościowego - Facebook'a, za swoją pracę w 2013 roku otrzyma zaledwie 1 USD. Jak ogłosiło przedsiębiorstwo, nie zostaną mu także wypłacone premie. To ogromna różnica w porównaniu do 2012 roku, kiedy to jego wynagrodzenie podstawowe wynosiło 500 000 USD, natomiast premie - 266

 • Rubel powyżej psychologicznego progu 50 RUB za 1 USD

  Kurs dolara wobec rubla na giełdzie w Moskwie w piątek wieczorem po raz pierwszy w historii przekroczył psychologiczny próg 50 RUB za 1 USD - o godz. 23.42 czasu lokalnego za dolara płacono 50,40 rubli, tj. o 1,75 RUB więcej niż w czwartek na zamknięciu.

 • Będzie wzrost minimalnej płacy w sektorze odzieżowym w Kambodży

  ...​Władze Kambodży poinformowały w czwartek, że od przyszłego roku minimalne miesięczne wynagrodzenie pracowników sektora tekstylnego zostanie podniesione do równowartości 153 USD - ze 140 dolarów obecnie. Sektor odzieżowy i obuwniczy przynosi rocznie 6 mld dol. USA.

 • Dużymi krokami zbliżamy się do posiedzenia Fed. Rynki zachowywały się wczoraj spokojnie - eurodolar zakończył dzień w okolicach otwarcia. Większe zmiany odnotowano na jenie.

 • Ile chcą zarabiać studenci?

  Przeciętne oczekiwane wynagrodzenie polskiego studenta wynosi ponad 1 tys. USD netto miesięcznie - wynika z raportu "Global Salary Expectations 2014", opublikowanego przez portal universumglobal.com. W krajach rozwiniętych gospodarczo, takich jak Niemcy czy Japonia, studenci spodziewają się zarabiać w swojej pierwszej pracy znacznie więcej niż w krajach dotkniętych kryzysem. W Polce studenci...

 • Wtorkowy handel nie należał do udanych w przypadku dolara amerykańskiego. Euro zyskało względem USD 0.5%, a dolary australijski i nowozelandzki ponad 1.3%. Wzrosty odnotowano też na giełdach.

 • Etat przeciętny, ale 25 tys. złotych nie śmierdzi

  General Motors niemal dwa lata temu był na skraju bankructwa z długami w wysokości 80 mld dolarów. W przeżyciu firmie pomógł amerykański rząd pożyczając 49,5 mld dolarów (1 USD = 2,9299 zł).

 • Ostatni dzień kwartału w przedświątecznym skróconym tygodniu na rynku walutowym skutkuje ograniczeniem płynności. Z EUR/USD poniżej 1,08 i USD/JPY ponad 120 sytuacja wydaje się rozgrywać na korzyść USD.