• Informacje na temat:

  a 1 autostrada mapa

Artykuły na temat: a 1 autostrada mapa
 • Szok na rynku pracy

  Sygnały dochodzące z rynku pracy z jednej strony wpędzają niemal w stan euforii, z drugiej - poważnie niepokoją. Rośnie zatrudnienie, spada stopa bezrobocia - pod względem jej wielkości nie jesteśmy już na pierwszym, a na drugim miejscu w UE. Ale spada też i tak najniższy wskaźnik zatrudnienia (52,8 proc., w UE 65,2 proc.), fala migracji zarobkowej raczej podnosi się niż opada, a przedsiębiorcy prorokują, że brak rąk do pracy zahamuje wzrost gospodarczy.

 • Rola Polski na transportowej mapie Europy byłaby większa, gdyby powstały u nas nowoczesne huby logistyczne. Pytanie: jak wykreować taki europejski węzeł?

 • Ponad 4,7 mld zł - tyle w ciągu ostatnich czterech lat wpłynęło na konto KFD z tytułu opłat drogowych

  Wpływy do Krajowego Funduszu Drogowego po czterech latach od wprowadzenia elektronicznego systemu poboru opłat drogowych viaTOLL wyniosły 4,7 mld złotych.

 • Jedna z największych firm odzieżowych na świecie - H&M - otworzy swój salon w Galerii Libero. Sklep tej szwedzkiej marki, w katowickim projekcie realizowanym przez Echo Investment, dysponować będzie 1800 m kw. powierzchni.

 • Budownictwo - kolos na glinianych nogach?

  Choć budownictwo wraz z powiązanymi sektorami generuje blisko 13% PKB, popyt na usługi rośnie, a dynamika produkcji budowlano-montażowej wciąż jest wysoka - to niepokoi fakt, że zadłużenie w sektorze, wg danych KRD wzrasta i obecnie wynosi 2,41 mld zł.

 • Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego, uchwalany przez radę gminy lub miasta, określa szczegółowo przeznaczenie danego terenu oraz warunki zagospodarowania i możliwej zabudowy. Jest to niezwykle ważny dokument z punktu widzenia osoby, która zamierza kupić działkę i postawić na niej dom.

 • Terra incognita Polonia. W gospodarce dzieją się rzeczy, których po 1989 r. nigdy nie doświadczaliśmy

  Wzrost gospodarczy nie jest dla nas niczym nowym. Z krótkimi przerwami rozwijamy się od początku transformacji. Raz szybciej, raz wolniej, a tego, jak smakuje prosperity, doświadczaliśmy ostatnio w 2007 r., ale wtedy karnawał został przerwany przez globalny kryzys finansowy. Udało się nam utrzymać status zielonej wyspy, lecz fatalna kondycja naszych zagranicznych partnerów oznaczała, że nie mogliśmy w pełni rozwinąć skrzydeł.

 • 500 kilometrów autostrady

  W kampanii wyborczej do parlamentu poszczególne komitety wyborcze kuszą Bogu ducha winnych obywateli swoimi półgęskami ideowymi. Opisał to przed laty mową wiązaną Konstanty Ildefons Gałczyński, przedstawiając "agitatora wielce wymownego", który opowiadał publiczności, że "ceny niższe, a jednocześnie pensyjki wyższe".

 • NIK bije na alarm, Polska została wpuszczona w ekrany

  NIK bije na alarm, budowa ekranów akustycznych na 91-km odcinku A2 z Łodzi do Warszawy pochłonęła prawie 200 mln zł .Polska przyjęła normy które powodują drastyczny wzrost całych inwestycji.

 • U C H W A Ł A NR 1 ZWYCZAJNEGO WALNEGO ZGROMADZENIA AKCJONARIUSZY FABRYKI BUTLI TECHNICZNYCH " MILMET " S.A. W SOSNOWCU z dnia 26 czerwca 2003 roku w...