• Informacje na temat:

  a 1 kiedy

Artykuły na temat: a 1 kiedy
 • Kiedy możemy bezkarnie wyjść z pracy?

  Zalało nam mieszkanie, dzieci w przedszkolu się pobiły - sytuacji, w których nie mamy innego wyjścia i musimy wyjść z pracy jest wiele. Warto wiedzieć, kiedy możemy to zrobić bezkarnie i w jaki sposób o tym powinniśmy poinformować naszego szefa.

 • Kiedy istnieją podstawy do zawieszenia postępowania administracyjnego? Jak długo może być ono utrzymywane w zawieszeniu i kiedy można podjąć zawieszone postępowanie?

 • Nie tylko zmiany w przepisach mogą nam zapewnić podwyższenie świadczeń.

 • Kiedy podróż służbowa, a kiedy delegowanie?

  Wykonanie zadania służbowego lub świadczenie pracy za granicą może odbywać się na podstawie przepisów dotyczących podróży służbowej lub delegowania. W zależności od tego, która z tych form świadczenia pracy za granicą będzie miała miejsce, różny będzie zakres uprawnień pracownika i obowiązków pracodawcy.

 • Wyjaśniamy, w jakich sytuacjach firma ubieczpieczeniowa może zmniejszyć wartość odszkodowania.

 • 560 mln dolarów straciły teamy F1 w pięć lat

  Ponad połowa tej straty została poniesiona przez zespół Lotus. W październiku zbankrutowały drużyny Caterham i Marussia. Czy zabawa w technologiczny wyścig na torze F1 wciąż ma sens?

 • Kiedy pracownik może odmówić pracy?

  Przepisy dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy mają na celu stworzenie takich warunków wykonywania pracy, w których zdrowie i życie pracownika oraz innych osób nie będzie zagrożone. Zapewnienie takich warunków jest bezwzględnym obowiązkiem pracodawcy, nawet kosztem ciążącego na pracowniku obowiązku wykonywania pracy. Pracownik, w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia, ma bowiem prawo powstrzymać się od świadczenia pracy.

 • Kiedy zaczyna się i kończy okres wypowiedzenia?

  Wypowiedzenie umowy o pracę jest zwykłym trybem rozwiązania stosunku pracy, z którego pracodawcy często korzystają w praktyce. Jednym z elementów wypowiedzenia jest jego okres, zróżnicowany w zależności od rodzaju umowy. Przepisy Kodeksu pracy wskazują te okresy, jak również to, kiedy dane wypowiedzenie powinno się zakończyć. Nie stanowią jednak, kiedy rozpoczyna się bieg wypowiedzenia. Kwestia

 • Wiemy, kiedy pielęgniarki POZ dostaną podwyżki

  Pielęgniarki POZ miały otrzymać podwyżki od 1 stycznia. Tak się nie stanie.

 • Kiedy warto korzystać ze zwolnienia z VAT?

  Dotychczas ze zwolnienia z VAT mogli korzystać tzw. drobni przedsiębiorcy, czyli podatnicy, u których wartość sprzedaży nie przekroczyła łącznie w poprzednim roku podatkowym kwoty 150.000 zł. W 2017 r. ze zwolnienia z VAT mogą także korzystać drobni przedsiębiorcy, z tą różnicą, że wskazany limit został podniesiony do 200.000 zł. Warto się zastanowić, kiedy korzystanie ze zwolnienia z VAT jest