• Informacje na temat:

  a 380 samolot

Artykuły na temat: a 380 samolot
 • Jak zostać kontrolerem i świetnie zarabiać

  ...ruchu samolotów w powietrzu. Pracujący na lotnisku kontroler kieruje samoloty do właściwych terminali, a potem na odpowiedni pas startowy uwzględniając przy tym panujące aktualnie warunki pogodowe(...). Chodzi o to, aby będące w powietrzu samoloty mijały się w bezpiecznej odległości. Oprócz tego sprawdza i informuje na bieżąco pilotów o warunkach meteorologicznych. Kontrolerzy ruchu lotniczego mają...

 • Ryanair rozbuduje bazę w Krakowie - dostawi trzeci samolot

  Irlandzka tania linia lotnicza Ryanair rozbuduje swoją bazę na lotnisku Kraków Airport. Jesienią tego roku do dwóch stacjonujących tam samolotów Boeing 737-800 dołączy trzeci. Pozwoli to przewoźnikowi zwiększyć liczbę pasażerów i oferowanych połączeń.

 • Irlandzka linia lotnicza Ryanair w 2016 r. chce obsłużyć w Polsce 8,3 mln pasażerów, a na lotnisku w Modlinie 3 mln. Wizz Air liczy, że przewiezie w przyszłym roku 7 mln osób.

 • Piorunochrony do hangarów dla największego na świecie samolotu pasażerskiego Airbus A-380 będzie montować polska firma z Nowej Sarzyny (Podkarpackie) - poinformował Eugeniusz Smycz prezes ORW-ELS, firmy która wygrała przetarg.

 • Boeing: Dreamlinery psują się jak inne samoloty, ale jest o nich głośniej

  Dreamlinery nie psują się częściej niż poprzednie modele koncernu Boeing, np. 777, jednak ze względu na zainteresowanie nimi i rozwój mediów społecznościowych o usterkach jest głośniej niż kiedyś - przekonywali w Warszawie przedstawiciele producenta.

 • Pierwszy pasażerski lot dwupokładowego samolotu Airbus A380 odbędzie się 25 października w barwach Singapore Airlines - poinformowali przedstawiciele przewoźnika na konferencji prasowej w Warszawie.

 • Do PPL ustawiła się gigantyczna kolejka

  Blisko 380 mln zł na rezerwy związane m.in. z odszkodowaniami i roszczeniami dotyczącymi nieruchomości przeznaczyło w 2013 r. Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Głównie z tego powodu PPL odnotuje za ubiegły rok ok. 300 mln zł straty.

 • Airbus planuje obniżyć w tym roku swoje koszty o 600 mln euro - poinformował wczoraj producent samolotów pasażerskich. Powodem jest spadek zamówień na jego maszyny.

 • Polska miejscem przesiadkowym?

  Minister infrastruktury Cezary Grabarczyk ocenił, że perspektywy rozwoju transportu lotniczego w Polsce są dobre. Grabarczyk wziął udział w dyskusji o przyszłości tej branży na Forum Ekonomicznym w Krynicy.

 • Kraków Airport miał w czerwcu znakomity wynik

  W czerwcu Kraków Airport odprawił 343 403 osoby (+20 proc. w stosunku do czerwca 2011 roku). To najlepszy wynik w całej historii krakowskiego lotniska. Po styczniu, marcu, kwietniu i maju to również piąty rekordowy miesiąc w tym roku. Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy obsłużył w czerwcu 348,9 tys. pasażerów, czyli o 45,6 proc. więcej niż w czerwcu ubiegłego roku.