• Informacje na temat:

  a1 cennik

Artykuły na temat: a1 cennik
 • Uważaj, gdy wymieniasz walutę w kantorach. Niektórzy ich właściciele oszukują, stosując dwa cenniki. Jeden wystawiają przed wejściem i podają na nim albo...

 • "Co łaska" czy zgodnie z cennikiem? Jak płacić w Kościele

  Papież Franciszek wielokrotnie krytykował zbytnie skupienie księży na materialnych aspektach wykonywanych czynności. Głowa Kościoła katolickiego wprost sprzeciwia się cennikom, które pojawiają się w niektórych parafiach. Jego zdaniem takie działanie to przykład grzechu zgorszenia. Ponadto papież twierdzi, że "ludzie nie wybaczają księżom przywiązania do pieniędzy".

 • Od stycznia 2016r. obowiązuje zmieniony cennik opłat pocztowych, droższe są niektóre przelewy. Kolejna nowość – tym razem na plus: od marca bieżącego roku przesyłki sądowe znowu będziemy odbierać wyłącznie na poczcie i u listonosza.

 • Poczta Polska od kwietnia z nowym cennikiem

  Poczta Polska z początkiem kwietnia ruszy z nową ofertą listową. Jak twierdzi firma, to największa zmiana od 30 lat. Część listów będzie droższa, ale za to będzie można w nich więcej zmieścić. Sam cennik ma być prostszy.

 • Gdy chcemy zrezygnować z umowy na czas określony, która wiązała się z promocją (np. otrzymaliśmy nowy telefon, dekoder, pakiet telewizyjny czy korzystny cennik połączeń telefonicznych) firma telekomunikacyjna może domagać się zwrotu przyznanej ulgi.

 • "Puls Biznesu": Urzędowy cennik najmu aut

  Branża ubezpieczeniowa ma duży problem. Zaczął się po decyzji Sądu Najwyższego, że każdemu kierowcy, którego auto zostało uszkodzone w wyniku kolizji należy się samochód zastępczy z OC sprawcy - czytamy w "Pulsie Biznesu".

 • Taksa może być stała. Jeśli chodzi np. o poświadczenie podpisu czy uzyskanie odpisu z aktów notarialnych. W przypadku umów kupna – sprzedaży czy darowizn podstawą do ustalenia honorarium rejenta jest wartość majątku oraz stopień zawiłości sprawy. Orientacyjny cennik znajdziemy np. pod adresem: www.notariusz-cennik.pl/notariusz-cennik.html. Warto wcześniej zapytać, w jaki sposób należy dokonać...

 • Będzie "cennik" odszkodowań za błędy lekarskie

  Ministerialny zespół do wypracowania praw i obowiązków pacjenta rekomenduje szefowi resortu zdrowia wprowadzenie stawek odszkodowawczych obowiązujących w całej Polsce i we wszystkich instytucjach decydujących o wypłacie odszkodowań.

 • Jeśli nie możesz porozumieć się z innymi spadkobiercami co do sposobu podziału spadku, możesz sprawę rozstrzygnąć w sądzie. Opłata za wniosek o podział spadku wynosi 500 zł. Gdyby zależało Ci na równoczes- nym zniesieniu współwłasności – 1000 zł. PAMIĘTAJ! Podziału majątku można też dokonać u notariusza, pod warunkiem, że stawią się u niego wszyscy spadkobiercy. Cennik na krn.org.pl...

 • Kolejne podwyżki w bankowych cennikach!

  Banki drenują kieszenie klientów - kolejne instytucje decydują się na podwyżki opłat i prowizji. W skali miesiąca zmiany nie są wielkie, jednak roczny koszt korzystania z rachunku wyraźnie rośnie.