• Informacje na temat:

  a1 łódż

Artykuły na temat: a1 łódż
 • Łódź: Ponad 3 tys. miejsc pracy w branżach IT, obsługi biznesowej i produkcji

  ​Około 3280 wykwalifikowanych specjalistów oraz niedoświadczonych pracowników poszukują działające w Łodzi przedsiębiorstwa z branży IT, usług dla biznesu oraz włókiennictwa i produkcji. To w Łodzi najbardziej dynamicznie rozwijające się sektory.

 • Łódź - co znajdziemy na rynku nieruchomości?

  W ciągu ostatnich 20 lat liczba mieszkańców Łodzi zmniejszyła się o ponad 100 tys. Tak duży odpływ ludności spowodowały przemiany gospodarcze i restrukturyzacja przemysłu, która przyczyniła się do załamania przemysłu włókienniczego w mieście. W ostatnich latach obserwuje się coraz wolniejszy odpływ ludności. Rozwój sektora usług oraz przemysłu wysokich technologii, dobry dojazd do Warszawy powoduje, że Łódź powoli staje się atrakcyjnym miastem do mieszkania.

 • Łódź przyciąga zagranicznych inwestorów. W ciągu dwóch lat ma powstać 4 tys. nowych miejsc pracy

  ​W ciągu 5 lat Łódź ma szansę dołączyć do dynamicznie rozwijających się europejskich aglomeracji. Obecnie w regionie znajduje się 240 tys. firm. 3,4 tys. z nich to firmy zagraniczne, które na przestrzeni ostatnich 10 lat zainwestowały 3,5 mld euro. W najbliższych latach w samej tylko Łodzi ma powstać 4 tys. miejsc pracy, przede wszystkim w sektorze IT. W listopadzie w Łodzi odbędzie się Europejskie Forum Gospodarcze, które ma stać się impulsem do pogłębienia współpracy samorządów, środowiska...

 • Łódź jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji inwestycyjnych w Polsce

  Kapitał ludzki, dostępność wykwalifikowanych kadr, sprawna współpraca z władzami miasta i uniwersytetami, niskie koszty wynajmu biur - to wszystko powoduje, że Łódź jest w tej chwili jedną z najbardziej pożądanych lokalizacji inwestycyjnych w Polsce. W mieście prężnie rozwijają się centra usług wspólnych, branża IT i farmaceutyka. Szansą dla lokalnego rynku jest też wymiana handlowa z Chinami w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku oraz organizacja wystawy Expo 2022. Decyzja w tej sprawie ma zapaść...

 • Łódź zamieni Philipsa na IBM

  IBM BTO ma przejąć od Philipsa prowadzenie księgowości dla firmy. Holendrzy obiecują, że nikt nie straci pracy.

 • Łódź: Będzie można odpracować własne długi

  Władze Łodzi chcą, by lokatorzy mieszkań komunalnych, którzy mają zaległości w opłatach czynszu, mogli odpracować własne długi.

 • Co mam zebrać, by dostać zasiłek opiekuńczy w ośrodku pomocy społecznej? Wanda, Łódź.

 • Łódź: Coraz wyższe oczekiwania sprzedających mieszkania

  Na łódzkim rynku nieruchomości obserwujemy, że sprzedający używane mieszkania coraz częściej żądają 5000 zł za m kw. Oczywiście średnia cena transakcyjna jest znacznie niższa. Według danych Metrohouse i Expandera wynosi ona 4 114 zł za m kw. Popyt na mieszkania podbija dobra sytuacja na rynku pracy i tanie kredyty hipoteczne. Na szczególnie atrakcyjne warunki kredytowe mogą obecnie liczyć klienci, którzy posiadają 20-procentowy wkład własny.

 • Gmina Łódź i firma ubezpieczeniowa mają wspólnie wypłacić ponad 36 tys. odszkodowania i zadośćuczynienia dla rowerzysty, bo… pasy były za śliskie. Rowerzysta...

 • Nowe mieszkania w Łodzi kosztują średnio 5610 zł/mkw., a te z drugiej ręki 3970 zł/mkw. Nie powinno więc dziwić, że rośne zainteresowanie tymi drugimi, zwłaszcza że przybywa wśród nich stosunkowo nowszych lokali, cechujących się dobrym stanem technicznym i niewymagających większego wkładu finansowego. Eksperci Metrohouse, Expandera i serwisu RynekPierwotny.pl zwracają też uwagę, że mieszkańcy Łodzi kupują coraz większe mieszkania.