• Informacje na temat:

  a1 most w mszanie

Artykuły na temat: a1 most w mszanie
 • PKP Polskie Linii Kolejowe podpisały w poniedziałek umowę na wykonanie dokumentacji projektowej nowej linii kolejowej Podłęże - Piekiełko w Małopolsce. Wartość umowy wynosi 180 mln zł netto. Według planów, całe przedsięwzięcie ma być gotowe w 2027 roku. O budowie tej trasy myśleli już Austriacy w czasie zaborów.

 • Alpine Bau złożył wniosek o uznanie niewypłacalności

  Drugi co do wielkości austriacki koncern budowlany - Alpine Bau GmbH - złożył w sądzie wniosek o uznanie niewypłacalności - informują austriackie media, powołując się na rzecznika sądu w Wiedniu. Zagrożone są tysiące miejsc pracy.

 • Nadzór budowlany wstrzymał prace na A1, GDDKiA się odwołuje

  Śląski Wojewódzki Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Katowicach wstrzymał roboty na obiektach mostowych budowanych na odcinku A1 Świerklany-Gorzyczki - poinformowała w czwartek Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Drogowcy odwołają się od tej decyzji.

 • Polska będzie śledzić budowlańców

  Minister transportu Sławomir Nowak chce ustanowienia stałego mechanizmu wymiany informacji między między Polską, a Hiszpanią m.in. ws. budujących polskie drogi hiszpańskich firm budowlanych.

 • Tusk: Staramy się chronić inwestycje drogowe

  - Staramy się chronić inwestycje drogowe, aby pokawałkowana sieć odcinków autostrad stała się siecią faktyczną - powiedział premier Donald Tusk, który odwiedził w czwartek nowy odcinek trasy S8 Oleśnica-Syców w woj. dolnośląskim. Odcinek trasy S8 Oleśnica-Syców ma zostać otwarty w piątek.

 • Powstanie nowego resortu z wicepremier Elżbietą Bieńkowską na czele, przyjazd do Polski Pendolino, uziemienie i powrót dreamlinerów, a także uchwalenie ustawy o PLL LOT i zatwierdzenie nowego budżetu UE - to najważniejsze wydarzenia 2013 r. w infrastrukturze i transporcie.