• Informacje na temat:

  a1 opłata

Artykuły na temat: a1 opłata
 • Nie, za czas pobytu w szpitalu uzdrowiskowym mama nie będzie płaciła podatku. Z przepisów o podatkach i opłatach lokalnych wynika bowiem, że osoby, które przebywają w szpitalach, w tym w szpitalach(...)). Przypominam, że gminy w ogóle nie muszą już pobierać opłat od turystów, kuracjuszy czy osób, które przyjeżdżają do uzdrowisk na szkolenia. A to dlatego, że od 1 stycznia 2016 r. opłata uzdrowiskowa przestała...

 • Opłata przejściowa to jeszcze nie koniec

  Opłata przejściowa jest dopisywana do rachunków za energię odbiorców końcowych i każdy z nas ją płaci. Wynika ona z kosztów likwidacji kontraktów długoterminowych dla energetyki oraz nowej stawki od OZE.

 • Odpowiada nasz ekspert: To, czy przebywając w sanatorium zostanie Pani obciążona opłatą uzdrowiskową, zależy od gminy, na której terenie położone jest uzdrowisko. Od tego roku danina ta nie jest już bowiem obowiązkowa. Rada miejska w Krynicy Zdroju podjęła uchwałę, zgodnie z którą opłata jest pobierana od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach zdrowotnych, turystycznych...

 • Opłata audiowizualna od nieboszczyka i akumulatora?

  To może być mało śmieszne, ale wkrótce może stać się faktem. Tę historię opowiedziała mi znajoma, zainteresowana nową opłatą audiowizualną (15 zł miesięcznie), której wcale nie ma ochoty płacić jako kolejnej daniny na jedynie słuszny cel. Takich osób będzie dużo i już zaczyna się pewnego rodzaju exodus, czyli porządki z niechcianymi licznikami w miejscach, gdzie dotąd były, bo tak ktoś je zastał, i nic nie robił po śmierci rodziców, dziadków, lub gdy dostał jakąś odległą posesję w spadku.

 • W miejscowościach wypoczynkowych trzeba płacić podatek „od powietrza”. Ile? To zależy od tego, gdzie chcesz odpoczywać. Jeśli w uzdrowisku, opłata będzie wyższa!

 • Stowarzyszenia twórców wyjaśniają, czym jest opłata od czystych nośników

  Stowarzyszenia ZAIKS, ZPAV i SAWP, skupiające artystów scenicznych i producentów wideo, będą informować na stronie www.czystenosniki.pl, czym jest i czemu służy tzw. opłata od czystych nośników. Potrzebę takiego tłumaczenia argumentują społeczną niewiedzą.

 • Abonament rtv ma zastąpić powszechna opłata na media publiczne. Ta praktyka nie wszystkim się spodoba, choć sprawdza się w kilku krajach Europy.

 • Koniec z opłatą klimatyczną i uzdrowiskową? Samorządy chcą wprowadzenia opłaty turystycznej

  150 mln zł rocznie - na takie wpływy z nowej daniny liczą samorządowcy. I proponują zmiany, które mogą wywrócić do góry nogami system opłat lokalnych.

 • Od nowego roku opłata za zezwolenie na pracę

  Od nowego roku wejdą w życie nowe przepisy dotyczące sezonowego zatrudniania cudzoziemców. Oświadczenia zastąpione zostaną odpłatnymi zezwoleniami na pracę sezonową - wyjaśnia Marzanna Skoczek - dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Grójcu, która brała udział w pracach legislacyjnych nad ustawą. Opłata wynosić będzie 30 złotych.

 • Opłata paliwowa uraduje budowlankę

  Budowlanka kipi szczęściem. Nowa opłata paliwowa pozwoli wygenerować dodatkowe 30 mld zł na inwestycje w infrastrukturę - pisze wtorkowy "Puls Biznesu".