• Informacje na temat:

  a1 polska

Artykuły na temat: a1 polska
 • Polska już od lat przyciąga wielu międzynarodowych inwestorów. Przekonują ich stabilny wzrost gospodarczy, dobre ratingi, sprzyjająca lokalizacja na mapie Europy oraz strefy ekonomiczne, w których przedsiębiorcy mogą liczyć na obniżki podatków oraz dofinansowanie na stworzenie nowych miejsc pracy. Niestety jest pewien problem z pracownikami - w naszym kraju zaczyna brakować inżynierów.

 • Rok temu po raz pierwszy Polska znalazła się w raporcie inwestycyjnym UNCTAD w pierwszej dwudziestce krajów pod względem napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ). W tym roku Polska jest na bardzo dalekiej pozycji - pisze w środę "Puls Biznesu".

 • Poczta Polska zwiększa zatrudnienie

  Po raz pierwszy od 8 lat Poczta Polska zwiększa zatrudnienie. Chodzi głównie o listonoszy, ale także o pracowników placówek.

 • Abpol Company Polska, spółka notowana na rynku NewConnect od kwietnia 2013 r., zajmująca się dystrybucją produktów FMCG, wprowadzi plastry opatrunkowe marki własnej QuickPlastR do sprzedaży w Urzędach Poczty Polskiej. Jest to niezwykle istotny kontrakt, który pozwoli Spółce na mocny rozwój tej marki.

 • Rezerwy pracowników w Polsce

  Sytuacja na rynku zatrudnienia coraz bardziej sprzyja pracownikom. Wielu pracodawców ma problem ze znalezieniem odpowiednich ludzi. Jednk, jak podkreśla ekspert rynku pracy Łukasz Komuda, Polska ma ogromne rezerwy pracowników.

 • LIidl w gronie Top Employers Polska 2016

  Podczas uroczystej gali, która odbyła się 16 lutego br. w Warszawie, przedstawiciele sieci Lidl Polska odebrali prestiżowe odznaczenie Top Employers Polska 2016. Ten rozpoznawalny na całym świecie certyfikat przyznawany jest ekskluzywnemu gronu najlepszych pracodawców na podstawie szczegółowej procedury weryfikacyjnej.

 • Polski przemysł szuka pracowników

  ...z zagranicy wskazują głównie sąsiadów" - zauważa "Rzeczpospolita". "Polska pilnie potrzebuje chętnych do pracy, łatwo asymilujących się imigrantów. Naturalnymi kandydatami są Ukraińcy...

 • Polska kusi inwestorów

  Mimo niskich ocen w zakresie stabilności politycznej i społecznej kraju oraz dla przewidywalności polityki gospodarczej, Polska pozostaje na pozycji lidera rankingu państw Europy Środkowo-Wschodniej, preferowanych jako lokalizacje inwestycji przez inwestorów zagranicznych - wynika z 11. edycji Ankiety Koniunkturalnej Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK Polska). Za naszym krajem

 • Polska bezrobotna

  ...być nawet wyróżnieni przez Eurostat, który analizuje m.in. sytuację na europejskim rynku pracy. Jak wskazywały bowiem wówczas dane Eurostatu Polska, obok Niemiec i Malty, znalazła się w nielicznej(...) więcej ofert od pracodawców, którzy mieli w tym roku zgłosić już 97 tysięcy nowych miejsc pracy i aktywizacji zawodowej. To o prawie 37 proc. więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Polska...

 • "Solidarność" nie wyklucza rozpoczęcia sporu zbiorowego z Auchan Polska

  Wszystko wskazuje na to, że wielomiesięczne negocjacje strony pracowniczej z zarządem firmy Auchan Polska nie przyniosą rezultatu. Fiaskiem zakończyło się kolejne spotkanie w czerwcu 2016 r. Zakładowa "Solidarność" przymierza się do rozpoczęcia sporu zbiorowego z pracodawcą - podaje solidarnosc.gda.pl.