• Informacje na temat:

  a1 polska

Artykuły na temat: a1 polska
 • Polska już od lat przyciąga wielu międzynarodowych inwestorów. Przekonują ich stabilny wzrost gospodarczy, dobre ratingi, sprzyjająca lokalizacja na mapie Europy oraz strefy ekonomiczne, w których przedsiębiorcy mogą liczyć na obniżki podatków oraz dofinansowanie na stworzenie nowych miejsc pracy. Niestety jest pewien problem z pracownikami - w naszym kraju zaczyna brakować inżynierów.

 • Rok temu po raz pierwszy Polska znalazła się w raporcie inwestycyjnym UNCTAD w pierwszej dwudziestce krajów pod względem napływu bezpośrednich inwestycji zagranicznych (BIZ). W tym roku Polska jest na bardzo dalekiej pozycji - pisze w środę "Puls Biznesu".

 • Spadek liczby Ukraińców w Polsce

  ...wprowadziła specjalne udogodnienia w zatrudnianiu pracowników spoza Unii Europejskiej. W styczniu 2020 duży rynek niemiecki również dołączy do walki o pracowników z Ukrainy. To co my jako Polska powinniśmy(...) "raczej rozważa" wyjazd do innego kraju niż Polska. Jedynie 16 proc. ankietowanych zadeklarowało, że nie bierze pod uwagę dalszej emigracji zarobkowej. Ankietowani wskazali wyższe zarobki (62 proc...

 • Abpol Company Polska, spółka notowana na rynku NewConnect od kwietnia 2013 r., zajmująca się dystrybucją produktów FMCG, wprowadzi plastry opatrunkowe marki własnej QuickPlastR do sprzedaży w Urzędach Poczty Polskiej. Jest to niezwykle istotny kontrakt, który pozwoli Spółce na mocny rozwój tej marki.

 • Imigranci w Polsce. Ubyło 20 tys. Ukraińców

  ...pracowników spoza Unii Europejskiej. W styczniu 2020 duży rynek niemiecki również dołączy do walki o pracowników z Ukrainy. To co my jako Polska powinniśmy zrobić, aby zapobiegać odpływowi tych pracowników, to(...) Dudek, Dyrektor Zarządzający OTTO Work Force. Według raportu OTTO Work Force z 2018 roku 37% pracowników tymczasowych z Ukrainy "rozważa" lub "raczej rozważa" wyjazd do innego kraju niż Polska...

 • UPC Polska pozostaje zainteresowane przejęciami

  UPC Polska po zakończeniu negocjacji z Multimedia Polska nadal pozostaje zainteresowane przejęciami na polskim rynku telekomunikacyjnym - poinformował podczas konferencji Robert Redeleanu, prezes UPC Polska.

 • Poczta Polska zwiększa zatrudnienie

  Po raz pierwszy od 8 lat Poczta Polska zwiększa zatrudnienie. Chodzi głównie o listonoszy, ale także o pracowników placówek.

 • LIidl w gronie Top Employers Polska 2016

  Podczas uroczystej gali, która odbyła się 16 lutego br. w Warszawie, przedstawiciele sieci Lidl Polska odebrali prestiżowe odznaczenie Top Employers Polska 2016. Ten rozpoznawalny na całym świecie certyfikat przyznawany jest ekskluzywnemu gronu najlepszych pracodawców na podstawie szczegółowej procedury weryfikacyjnej.

 • Milion bezcennych Ukraińców w Polsce

  .... wakatów mielibyśmy milion. Na to polska gospodarka nie może sobie pozwolić . Warto dodać, że w ubiegłym roku Ukraińcy wydali u nas na zakupy i usługi ponad 7 mld zł. To dwa razy więcej, niż w 2012  roku(...) starych warunkach, ale wkrótce się to skończy - twierdzi Łukasz Kozłowski, główny ekonomista Pracodawców RP. Duże potrzeby Eksperci są zgodni, że Polska potrzebuje pracowników zagranicznych...

 • Polska kusi inwestorów

  Mimo niskich ocen w zakresie stabilności politycznej i społecznej kraju oraz dla przewidywalności polityki gospodarczej, Polska pozostaje na pozycji lidera rankingu państw Europy Środkowo-Wschodniej, preferowanych jako lokalizacje inwestycji przez inwestorów zagranicznych - wynika z 11. edycji Ankiety Koniunkturalnej Polsko-Niemieckiej Izby Przemysłowo-Handlowej (AHK Polska). Za naszym krajem