• Informacje na temat:

  a4 budimex

Artykuły na temat: a4 budimex
 • W grupie Budimex pracuje ponad 7,5 tys. osób. W przyszłym roku planują państwo zwiększyć załogę o ok. 2 tys. pracowników. Kogo będziecie szukać? Cezary Mączka, członek zarządu, dyrektor pionu zarządzania zasobami ludzkimi w Budimeksie: - Budimex to generalny wykonawca, zatrudniający przede wszystkim kadrę inżynierską. Realizujemy inwestycje "pod klucz". Coraz częściej odpowiadamy nie tylko za...

 • Budimex wypracował w I kw. 2015 r. 37,3 mln zł zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej, wobec 42,8 mln zł rok wcześniej - podała spółka w raporcie kwartalnym. Wynik okazał się 20 proc. wyższy od konsensusu, który przewidywał 31,1 mln zł zysku netto.

 • Prezes Budimeksu: Kilkadziesiąt tys. osób z branży budowlanej straci pracę

  W budowlance i drogownictwie pracuje ponad 700 tys. ludzi, a cała branża odpowiada za 6 - 7 proc. PKB. To może się wkrótce zmienić - ostrzegają przedstawiciele firm budowlanych. Drogie materiały i zatory płatnicze spowodowały, że firmy borykają się z coraz większymi problemami. - W tym roku upadłość ogłosiło już 110 firm z sektora, ta liczba niestety rośnie - mówi Dariusz Blocher, prezes Budimeksu w rozmowie z Agencją Informacyjną Newseria.

 • Budimex spodziewa się wzrostu dynamiki sprzedaży w 2016 r. i chce utrzymać rentowność na poziomie zbliżonym do obecnego.

 • Firmy budowlane zmagają się z niską rentownością. Brak pracowników może spowodować opóźnienia

  ...2018 rok był najtrudniejszy w 50-letniej historii firmy, szczególnie przez segment budowlany - mówi prezes Budimeksu Dariusz Blocher. Trudności odczuwa cała branża. Najbardziej na jej sytuacji odbijają się niska rentowność i coraz poważniejszy brak pracowników. Na tym tle Budimex radzi sobie bardzo dobrze, ale prezes grupy podkreśla, że niezbędne są działania, które zatrzymają odpływ pracowników...

 • Budownictwo to sektor gospodarki szczególnie narażony na wahania koniunktury. FBSerwis to dla Budimeksu i Ferrovialu jeden z pomysłów na życie i sukces po infrastrukturalnym boomie w Polsce.

 • Pracownicy z Polski zostali "wyssani" przez kraje skandynawskie

  ...chodzi więc tylko o to, że mamy jakąś lukę i trzeba ją zapełnić ale ta luka może się powiększać - podkreśla wiceprezes ZDG TOR. Prezes zarządu Budimex SA Dariusz Blocher mówi, że bez obcokrajowców(...) pół roku.Zdaniem Dariusza Blochera byłoby lepiej, by były pozwolenia na pracę w ciągu dwóch, trzech lat, tak by obcokrajowiec mógł w Polsce zamieszkać i sprowadzić rodzinę. Prezes Budimexu...

 • 16 października 2014 roku konsorcjum firm Budimex (lider, 95 proc.) i Ferrovial Agroman podpisało z kieleckim oddziałem GDDKiA umowę na budowę drogi ekspresowej S7 od Jędrzejowa do granicy województw świętokrzyskiego i małopolskiego. Umowa ma wartość 283,4 mln złotych netto.

 • ..., Budimex, Synthos, TP SA, Śnieżka, Enea, TVN. Pamiętajmy, że najbezpieczniej jest kupować akcje nie jednej firmy, ale kilku.

 • Budimex planuje wzrost zatrudnienia w 2015 r. o ok. 800 etatów, a wzrost wynagrodzeń o 4 proc. - poinformował prezes spółki Dariusz Blocher. Powtórzył, że Budimex w 2015 r. będzie dążył do utrzymania przychodów rdr., a w 2016-2017 r. chce je zwiększać o kilkanaście procent.