• Informacje na temat:

  abolicja

Artykuły na temat: abolicja
 • Przez kilka lat prowadziłam działalność gospodarczą. W latach 2007 – 2009 firma źle prosperowała i nie odprowadzałam składek ZUS. Zaległości narastały, powiększone o odsetki, koszty upomnień itd. Środków na spłatę nadal nie mam. Czy to prawda, że mogę ubiegać się o umorzenie długu? – pyta Agnieszka A. z Mazowsza.

 • Abolicja składkowa nadchodzi

  Zdaniem Federacji Przedsiębiorców Polskich, trzeba naprawić mechanizmy obowiązujące na rynku pracy przed 1 stycznia 2016 roku gdzie pracownicy, byli zatrudnieni na umowach zlecenia oskładkowanych wyłącznie składką zdrowotną i nie wliczali sobie tego okresu do podstawy wymiaru emerytury. Oznacza to, że setki tysięcy osób nie otrzyma nawet minimalnej emerytury.

 • Od stycznia abolicja dla obcokrajowców

  ...strona internetowa, na której można znaleźć praktyczne informacje w kilku językach o warunkach abolicji. Abolicja obejmuje cudzoziemców, którzy przebywają w Polsce nielegalnie co najmniej od 20 grudnia 2007 roku, a ich nieprzerwany pobyt w naszym kraju trwa co najmniej od początku 2010 roku. Abolicja dotyczy też osób, które od 1 stycznia 2010 roku próbowali uzyskać status uchodźcy. Abolicja ma...

 • Jest pomysł na abolicję dla firm: Dwa lata na złożenie wniosku o umorzenie składek na ZUS

  Przedsiębiorcy będą mieć 24 miesiące na złożenie wniosku o umorzenie składek na ZUS. Abolicja obejmie tylko ich, za swoich pracowników będą musieli zapłacić.

 • ...złożenie wniosku w tej sprawie upływa za 2 ty- godnie – 15 stycznia 2015 r. Posłowie zdecydowali, że taka abolicja jest potrzebna, bo obywatele nie mogą być poszkodowani przez niejasne przepisy. Dotyczyło(...) przekonany, że ma prawo wybrać korzystniejszą opcję płatności składki. ZUS uznał, że jest to nieprawidłowa interpretacja przepisów i wystawił nakazy zapłaty zaległych wyższych składek. Abolicja...

 • Abolicja podatkowa nie tak oczywista. Jak z niej skorzystać

  W 2016 r. wchodzą w życie nowe przepisy o PIT dotyczące opodatkowania nieujawnionych źródeł przychodów. Nie będzie 75-proc. podatku, jeśli podatnik udokumentuje, skąd wziął pieniądze. Pytanie, jak ma to zrobić.

 • Senatorowie chcą abolicji (zwolnienia z kar i opłat) dla osób, które – choć są zwolnione z opłat za abonament RTV – nie dopełniły formalności, aby z tej ulgi skorzystać.

 • Bytom chce wprowadzić abolicję czynszową

  Prawie 50 mln zł może odzyskać budżet Bytomia (Śląskie) dzięki abolicji czynszowej. Dłużnicy muszą jednak zapłacić 30 proc. zalegającej kwoty, a później regularnie płacić czynsz.

 • Abolicja (umorzenie) dotyczy należności emerytalnych i rentowych, a także składek na ubezpieczenie wypadkowe oraz zdrowotne. Te ostatnie składki mogą być umarzane tylko za okres, za który zostaną darowane składki na ubezpieczenia społeczne. Nie jest to sprawiedliwy przepis, bo przedsiębiorcy, którzy zalegają jedynie z opłatami na ubezpieczenie zdrowotne nie mogą liczyć na ich...

 • Abolicja podatkowa w Portugalii dała budżetowi 1,4 mld euro

  Abolicja podatkowa dla dłużników zalegających z płatnościami wobec fiskusa i zakładu ubezpieczeń społecznych zapewniła portugalskiemu budżetowi ponad 1,4 mld euro. Zwrotu zaległych zobowiązań dokonało łącznie 141 tys. osób indywidualnych i firm.