• Informacje na temat:

  abolicja zus 2012

Artykuły na temat: abolicja zus 2012
 • Prowadzisz lub prowadziłaś firmę i masz zaległości w opłacaniu składek do ZUS? Możesz skorzystać z abolicji, czyli wystąpić o umorzenie należności. Musisz...

 • ZUS może ci umorzyć zaległe składki

  Na złożenie wniosku mamy 2 lata Osoby, które mają należności wobec ZUS za lata 1999-2009 z tytułu działalności gospodarczej, mogą ubiegać się o ich...

 • ZUS zły: Nienawidzą go wszyscy, nawet jego pracownicy

  Nienawidzimy państwa i jego instytucji. A najbardziej Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Nienawidzą go wszyscy: pracodawcy, pracownicy, emeryci. Nawet sami jego pracownicy.

 • ZUS: Wchodzi w życie abolicja składek dla przedsiębiorców

  Przedsiębiorcy, którzy zalegają ze składkami wobec ZUS za lata 1999-2009, mogą od wtorku składać wnioski o umorzenie długu z tego tytułu. Szacuje się, że abolicja obejmie prawie pół miliona osób.

 • Abolicja składkowa może być prawdziwym hitem

  Do pierwszego czytania w Sejmie trafił projekt abolicji składkowej dotyczący składek za lata 1999-2009. Niestety abolicja dotyczyć będzie tylko własnych składek osób prowadzących działalność gospodarczą.

 • Abolicja: Unia za umorzeniem składek ZUS

  Po 9 miesiącach drążenia tematu Komisja Europejska ogłosiła, że nie ma uwag do uchwalonej rok temu przez Sejm ustawy odpuszczającej składki ubezpieczeniowe. Mogą z niej skorzystać wszyscy - informuje "Dziennik Polski".

 • Umorzenie zaległości w ZUS tylko na określonych zasadach!

  O ogólnych zasadach dotyczących obowiązującej od 15 stycznia abolicji składek ZUS mówiło się sporo. Są jednak kwestie, które budzą pewne wątpliwości wśród samych zainteresowanych. Jakiego rodzaju składki mogą zostać umorzone? Co z nieuregulowanymi składkami pracowniczymi, których co prawda abolicja nie obejmuje, ale za to ulegają one przedawnieniu?

 • Na abolicji składek ZUS skorzystają także nieuczciwi?

  Osoby, które mają należności wobec ZUS za lata 1999-2009 z tytułu działalności gospodarczej, już od dziś będą mogły ubiegać się ich umorzenie. Na abolicji skorzystają nie tylko przedsiębiorcy, którym ZUS naliczył dług z powodu niejasnych przepisów, ale także ci, którzy celowo w tym czasie nie płacili składek. Ustawa abolicyjna ma objąć 437 tys. osób, a kwota umarzanych należności opiewa na ok

 • PO: Abolicja podatkowa obejmie ponad 400 tys. przedsiębiorców

  Ponad 400 tys. przedsiębiorców ma objąć tzw. ustawa abolicyjna, która daje możliwość umorzenia nieopłaconych składek na ubezpieczenie społeczne. Głosowanie nad projektem tej ustawy zaplanowano na piątek.

 • Nie daj się naciągnąć. ZUS pomoże ci za darmo!

  Nie płać firmie - za darmo pomożemy wypełnić wniosek o umorzenie składki abolicyjnej - apeluje Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W internecie pojawiły się liczne oferty, które proponują taką usługę odpłatnie.