• Informacje na temat:

  abolicja zus 2013

Artykuły na temat: abolicja zus 2013
 • Przez kilka lat prowadziłam działalność gospodarczą. W latach 2007 – 2009 firma źle prosperowała i nie odprowadzałam składek ZUS. Zaległości narastały, powiększone o odsetki, koszty upomnień itd. Środków na spłatę nadal nie mam. Czy to prawda, że mogę ubiegać się o umorzenie długu? – pyta Agnieszka A. z Mazowsza.

 • ZUS może ci umorzyć zaległe składki

  Na złożenie wniosku mamy 2 lata Osoby, które mają należności wobec ZUS za lata 1999-2009 z tytułu działalności gospodarczej, mogą ubiegać się o ich...

 • ...poważne konsekwencje prawne. Co jednak, jeśli już prowadząc małą firmę lub jednoosobową działalność gospodarczą zalegasz np. ze składkami do ZUS? Od roku istnieje na to rozwiązanie. 15 stycznia 2013(...) konta. W obu przypadkach nie musisz już później pamiętać o tych opłatach, bo regulowane są automatycznie. Wyjątkowa abolicja Inną, ale bardzo istotną kategorią wydatków jest uiszczanie...

 • ZUS: Wchodzi w życie abolicja składek dla przedsiębiorców

  Przedsiębiorcy, którzy zalegają ze składkami wobec ZUS za lata 1999-2009, mogą od wtorku składać wnioski o umorzenie długu z tego tytułu. Szacuje się, że abolicja obejmie prawie pół miliona osób.

 • Umorzenie zaległości w ZUS tylko na określonych zasadach!

  O ogólnych zasadach dotyczących obowiązującej od 15 stycznia abolicji składek ZUS mówiło się sporo. Są jednak kwestie, które budzą pewne wątpliwości wśród samych zainteresowanych. Jakiego rodzaju składki mogą zostać umorzone? Co z nieuregulowanymi składkami pracowniczymi, których co prawda abolicja nie obejmuje, ale za to ulegają one przedawnieniu?

 • "Dziennik Polski": ZUS odpuści długi, ale nie odda kasy bez wyroku sądu

  Pół miliona byłych i czynnych przedsiębiorców od połowy stycznia będzie mogło skorzystać z umorzenia składek na ZUS za okres od 1 stycznia 1999 r. do 28 lutego 2009 r. - czytamy w "Dzienniku Polskim".