• Informacje na temat:

  abonament radiowo telewizyjny na 2013

Artykuły na temat: abonament radiowo telewizyjny na 2013
 • Podobno Poczta Polska ma windykować od użytkowników zaległy abonament RTV. Do 5 lat wstecz zbiera się kwota 1500 zł... Czy to prawda, że brak reakcji po wezwaniu do zapłaty skutkuje egzekucją urzędu skarbowego, który może zająć np. pensję na koncie? Jadwiga Boczniak z Poznania...

 • Dania znosi abonament radiowo-telewizyjny i będzie finansować nadawców publicznych z podatków. Ponadto budżet publicznego radia i telewizji DR zostanie zmniejszony o jedną piątą - poinformował w piątek duński minister finansów Kristian Jensen.

 • Gdy masz zaległości w płatnościach za abonament RTV, możliwe jest ich umorzenie, gdy jesteś w bardzo trudnej sytuacji finansowej.

 • Państwowych zasad pobierania abonamentu RTV nie trzeba konsultować z KE

  Zasady poboru opłaty RTV można zmodyfikować bez konieczności zatwierdzania zmian przez Komisję Europejską - wynika z opinii rzecznika Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

 • ...to za abonament radiowo-telewizyjny, czy telewizję kablową lub telefon. Istotnymi opłatami są także: czynsz lub tzw. media. Do tego, w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej dochodzą(...) poważne konsekwencje prawne. Co jednak, jeśli już prowadząc małą firmę lub jednoosobową działalność gospodarczą zalegasz np. ze składkami do ZUS? Od roku istnieje na to rozwiązanie. 15 stycznia 2013

 • Sellin w sprawie finansowania mediów publicznych: Prawdopodobnie przez dotacje z budżetu

  - Na razie prawdopodobnie będziemy finansować media publiczne poprzez dotacje z budżetu państwa - powiedział w poniedziałek wiceszef MKiDN Jarosław Sellin. Jak dodał, jest zwolennikiem zmiany systemowej w tym zakresie, ale "nowe propozycje oznaczałyby jednak nowe obciążenie podatkowe".

 • Kolejna prawicowa telewizja na polskim rynku

  Już w najbliższą niedzielę (18 czerwca) zadebiutuje internetowa telewizja wPolsce.pl. Na razie internetowa, ale jej twórcy myślą również o nadawaniu z satelity, w sieciach kablowych i być może w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.

 • W Niemczech wszyscy zapłacą abonament RTV

  Abonament radiowo-telewizyjny trzeba płacić nawet jeśli nie ma się radia ani telewizora - takie przepisy obowiązują od tego roku w Niemczech. Miesięczna opłata abonamentowa to niecałe 18 euro.

 • W Szwajcarii abonament rtv dla wszystkich

  Rada Narodu w Szwajcarii zdecydowała, że od 2017 roku każde gospodarstwo domowe będzie musiało opłacać abonament radiowo-telewizyjny. Opłata z początku nie będzie dotyczyła tych gospodarstw domowych, które nie posiadają odbiornika, jednak tylko przez 5 lat - potem gospodarstwa te będą zobowiązane do uiszczania opłaty.

 • Za 2 lata abonament rtv mógłby być zastąpiony inną opłatą

  Za dwa lata abonament radiowo-telewizyjny mógłby zostać zastąpiony niższą, ale bardziej powszechną, opłatą audiowizualną. Projekty dotyczące możliwych rozwiązań będą przedstawione premierowi maksymalnie za dwa tygodnie - powiedział w środę szef Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Bogdan Zdrojewski.