• Informacje na temat:

  abonament radiowo telewizyjny opłata

Artykuły na temat: abonament radiowo telewizyjny opłata
 • Płacić, nie płacić? Abonament za radio i telewizję już od wielu lat wzbudza dużo emocji. Czy będą wreszcie jasne uregulowania w sprawie tej opłaty? Właśnie rząd przygotowuje rozwiązania prawne. Plany są takie, by były przyjęte w bieżącym roku.

 • Dania znosi abonament radiowo-telewizyjny i będzie finansować nadawców publicznych z podatków. Ponadto budżet publicznego radia i telewizji DR zostanie zmniejszony o jedną piątą - poinformował w piątek duński minister finansów Kristian Jensen.

 • Każdy, kto ma telewizor lub radio, musi płacić abonament radiowo -telewizyjny. Sprawdź, ile on wynosi, do kiedy trzeba go opłacać oraz co grozi za niepłacenie lub spóźnienie w opłatach.

 • Czabański: MKiDN szykuje dwa projektu dotyczące abonamentu radiowo-telewizyjnego

  Ministerstwo kultury szykuje dwa projekty dotyczące abonamentu radiowo-telewizyjnego; pierwszy ma być uchwalony w połowie roku i ma według resortu zwiększyć wpływy z abonamentu dwukrotnie, drugi ma doprowadzić do tego, że będzie to opłata powszechna - mówi szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański.

 • Dostałem wezwanie do zapłaty abonamentu radiowo- telewizyjnego sprzed sześciu lat! Czy to jest zgodne z prawem? Do ilu lat wstecz trzeba uregulować nieopłacony abonament RTV? Jerzy, 35 lat, Michałów...

 • J. Sellin: Trzeba uszczelnić abonament radiowo-telewizyjny

  W przyszłym roku spróbujemy przeprowadzić zupełnie nowy model finansowania mediów publicznych; teraz próbujemy uszczelnić obecny system, który być może jest anachroniczny - powiedział wiceminister kultury Jarosław Sellin.

 • ...wzrosną. Pozostaną zatem na poziomie obowiązującym w 2016 r. 2. Opłata abonamentowa pobierana jest przez Pocztę Polską, a każdy, kto posiada w domu odbiornik radiowy lub telewizyjny, obowiązany jest uiścić ją do 25. dnia każdego miesiąca. 3. Abonament radiowo-telewizyjny możemy opłacać w wybranych przez siebie cyklach. Do wyboru mamy dokonanie jednorazowej opłaty za cały rok lub ponoszenie...

 • Abonament czy opłata audiowizualna? Składka na media narodowe w pytaniach i odpowiedziach

  Analizujemy projekt ustawy o składce audiowizualnej. Nowy abonament radiowo-telewizyjny ma być ściągany od każdego licznika energii elektrycznej. Ale z pewnymi wyjątkami. Kto zostanie zwolniony z obowiązku i jak będzie wyglądał proces egzekucji? Odpowiadamy na najważniejsze pytania dotyczące powszechnej opłaty na TVP i Polskie Radio.

 • ...mail). Abonament RTV Rząd planuje wprowadzenie powszechnej opłaty audiowizualnej za używanie odbiorników RTV. Taka opłata byłaby doliczana np. do faktur za energię. Na razie jednak każdy, kto kiedyś zgłosił na poczcie posiadanie odbiornika, musi płacić abonament radiowo-telewizyjny (zgodnie z ustawą o opłatach abonamentowych i o radiofonii i telewizji). Abonament RTV można opłacać: w placówce...

 • Sondaż: Większość Szwajcarów przeciwna zniesieniu abonamentu rtv

  59 proc. Szwajcarów nie chce zniesienia obowiązkowego abonamentu radiowo-telewizyjnego, o czym zadecydować ma wyznaczone na 4 marca referendum - poinformowały w piątek szwajcarskie media powołując się na wyniki sondażu koncernu prasowego Tamedia.