• Informacje na temat:

  abonament rtv 2015

Artykuły na temat: abonament rtv 2015
 • Od kilku lat mam telewizję kablową, regularnie płacę rachunki. Publicznych stacji w zasadzie nie oglądam. Czy to prawda, że mimo to powinnam uiszczać także abonament RTV? – pyta Anna M. z Mińska Maz.

 • Szwajcarskie referendum o modelu abonamentu rtv

  14 czerwca 2015 roku w Szwajcarii odbędzie się referendum, zorganizowane z inicjatywy Schweizerischer Gewerbeverband (SGV), w sprawie planowanych zmian w poborze opłat związanych z abonamentem rtv w tym kraju. Władze Szwajcarii chcą wprowadzić obowiązkową opłatę audiowizualną, z czym nie zgadza się organizacja SGV.

 • Zaległego abonamentu RTV, państwo może dochodzić nawet za 5 lat wstecz. Razem z odsetkami to duża kwota – ok. 1500 złotych. Ostatnio wezwanie do(...) uzasadnienia. Od 1 stycznia 2017 po staremu Ostatnio wiele mówiło się o zastąpieniu abonamentu RTV opłatą audiowizualną doliczaną do rachunku za prąd (15 zł/miesiąc). Jednak...

 • Abonament rtv: Rząd PiS przyjmie model włoski?

  W tym miesiącu do Sejmu ma trafić nowelizacja ustawy abonamentowej autorstwa Prawa i Sprawiedliwości. Polska jest na jednym z ostatnich miejsc w Europie pod względem ściągalności abonamentu. Terminowo płaci go 10 procent gospodarstw domowych, choć niemal wszystkie mają odbiorniki radiowe i telewizyjne. Receptą na poprawę mogłoby być powiązanie abonamentu rtv z rachunkiem za prąd. Takie

 • ...seniorów już po 67 roku życia, a nie od 75 lat. Na realizację tego planu musimy jednak poczekać. W 2015 r. nadal płacimy abonament RTV – za telewizor 21,50 zł miesięcznie, o 2,20 zł więcej niż w tym roku. Każdy posiadacz telewizora ma obowiązek zarejestrować go w ciągu 14 dni od zakupu, a potem regularnie płacić abonament RTV. Nawet jeśli wykupi pakiet TV w kablówce lub na platformie satelitarnej...

 • Abonament rtv: Poczta zwolni z opłat osoby, które ukończyły 75 lat

  "Rzeczpospolita" przypomina, że osoby, które ukończyły 75 lat, będą automatycznie zwalniane z płacenia abonamentu rtv. Nie muszą też załatwiać żadnych formalności. Od 9 października obowiązuje bowiem nowelizacja ustawy o opłatach abonamentowych.

 • Abonament rtv ma zastąpić powszechna opłata na media publiczne. Ta praktyka nie wszystkim się spodoba, choć sprawdza się w kilku krajach Europy.

 • Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji (KRRiT) na swoim ostatnim posiedzeniu przyjęła uchwałę w sprawie podziału środków abonamentowych na rok 2017. Z tej analizy wynika, że wpływy z abonamentu rtv będą dalej malały. Jako podstawę KRRiT przyjęła prognozę wpływów na rok 2017 w kwocie 635 mln zł (w 2013 r. przekazano 650 mln zł, w 2014 r. - 750 mln zł, w 2015 r. - 750 mln zł, prognoza na 2016 r. - 661

 • Osoby po 75. roku życia nie muszą płacić za użytkowanie radia i telewizji. Do tej pory zobowiązani byli udowodnić na poczcie swój wiek i złożyć specjalne oświadczenie. Od października 2015 r. to się zmieni. Poczta Polska, dzięki dostępowi do numerów Pesel będzie sama ustalała, kto zyskuje takie uprawnienia.

 • Włosi po raz pierwszy w tym roku zapłacą abonament radiowo-telewizyjny razem z rachunkiem za prąd. Ta nowa forma uiszczania obowiązkowej opłaty nie dotyczy mieszkańców 20 wysp, które mają autonomiczne sieci energetyczne, niepołączone z tymi na stałym lądzie.