• Informacje na temat:

  abonament rtv emeryci

Artykuły na temat: abonament rtv emeryci
 • Kontrola abonamentu RTV. Uważaj na oszustów!

  Poczta Polska będzie przeprowadzać kontrole rejestracji odbiorników i płacenia abonamentu. Mogą to wykorzystać naciągacze, dlatego sprawdź, na co uważać i jakie są Twoje prawa.

 • Osoby powyżej 75. roku już nie będą musiały stawiać się na poczcie, żeby potwierdzać, że nie muszą płacić abonamentu RTV - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 1204 ze zm.). Nie będzie natomiast abolicji dla tych, którzy dzisiaj są ścigani za to, że nie płacili, chociaż podlegają zwolnieniu.

 • Z abonamentu są zwolnione: – osoby po 75. roku życia; – z I grupą inwalidzką; – kombatanci wojenni; – osoby bezrobotne; – emeryci, którzy ukończyli 60...

 • Rai zyskało na abonamencie z prądem

  We Włoszech, po tym jak nastąpił dramatyczny spadek liczby gospodarstw domowych, które płacą abonament telewizyjny, wprowadzono zmiany w jego pobieraniu. Od początku ubiegłego roku abonament w tym kraju związano ze zużyciem energii elektrycznej i nagle okazało się, że efekt przerósł oczekiwania - wpłynęło dużo więcej pieniędzy dla publicznej telewizji Rai. Czy to dobry pomysł na abonament

 • Wiele osób może uniknąć ponoszenia opłat za abonament radiowo-telewizyjny. Z ulgi mogą skorzystać m.in. osoby, które ukończyły 75 lat, lub: są bezrobotne, mają prawo do(...) niepełnosprawności, otrzymują świadczenie pielęgnacyjne lub rentę socjalną, emeryci, którzy ukończyli 60 lat, a ich emerytura nie przekracza 50 proc. przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce (obecnie jest to kwota...

 • Po emerytach czas na firmy niepłacące abonamentu RTV

  Wpływy z daniny na rzecz mediów publicznych rosną, lecz to nie poprawi ich sytuacji. Trzeba zmusić do płacenia przedsiębiorców, którzy nadal są poza kontrolą - przyznają decydenci.

 • Nigdy nie zawracałaś sobie głowy abonamentem? Sprawdź, czy jesteś wśród osób, które po wprowadzeniu nowych regulacji mogą za to zapłacić karę.

 • Senat zaakceptował nowelę budżetu na 2017 rok

  Senat zaakceptował bez poprawek nowelizację budżetu na 2017 rok oraz ustawy okołobudżetowej. Zmiany zakładają między innymi przesunięcie około 2,3 miliarda złotych na górnictwo. Kolejna poprawka to prawie miliard złotych rekompensaty dla Polskiego Radia i TVP. Nowelizacja przyznaje też 88 milionów złotych na szkolne gabinety lekarskie.

 • Tysiące osób dostały wezwania od Poczty Polskiej do zapłacenia zaległych opłat za abonament radiowo-telewizyjny – bywa to nawet...

 • Zlikwidować abonament rtv

  Unia Pracy zaapelowała o zlikwidowanie abonamentu radio wo-telewizyjnego. Zaproponowała by w zamian poszczególne ministerstwa mogły finansować realizację "misyjnych" programów w różnych stacjach telewizyjnych, nie tylko TVP.