• Informacje na temat:

  abonament rtv kary

Artykuły na temat: abonament rtv kary
 • Każdy, kto ma telewizor lub radio, musi płacić abonament radiowo -telewizyjny. Sprawdź, ile on wynosi, do kiedy trzeba go opłacać oraz co grozi za niepłacenie lub spóźnienie w opłatach.

 • Czabański - trzeba odejść od takiego abonamentu rtv

  Przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański zapowiedział, że będzie próbował przekonać swój obóz polityczny do przekształcenia mediów publicznych ze spółek prawa handlowego w państwowe osoby prawne. W jego ocenie należy też odejść od finansowania abonamentowego mediów publicznych.

 • ...seniorów już po 67 roku życia, a nie od 75 lat. Na realizację tego planu musimy jednak poczekać. W 2015 r. nadal płacimy abonament RTV – za telewizor 21,50 zł miesięcznie, o 2,20 zł więcej niż w tym roku. Każdy posiadacz telewizora ma obowiązek zarejestrować go w ciągu 14 dni od zakupu, a potem regularnie płacić abonament RTV. Nawet jeśli wykupi pakiet TV w kablówce lub na platformie satelitarnej...

 • K. Czabański: Będą dotkliwe kary dla firm niepłacących abonamentu

  - Będą dotkliwe kary dla firm niepłacących abonamentu radiowo-telewizyjnego - przestrzega wiceminister kultury i pełnomocnik rządu do spraw reformy mediów Krzysztof Czabański.

 • Senatorowie chcą abolicji (zwolnienia z kar i opłat) dla osób, które – choć są zwolnione z opłat za abonament RTV – nie dopełniły formalności, aby z tej ulgi skorzystać.

 • Czy przez daninę na TVP platformy cyfrowe stracą abonentów?

  Już niebawem liczba abonentów platform cyfrowych i sieci kablowych może się drastycznie skurczyć. Wszystko przez plany rządu, który chce ich zmusić do pobierania od klientów oświadczeń o posiadaniu odbiornika i przekazywania go Poczcie Polskiej, przedsiębiorstwu odpowiedzialnego za ściąganie abonamentu radiowo-telewizyjnego. Business Insider Polska szacuje, że z oferty płatnych operatorów

 • Płacimy jeden abonament bez względu na liczbę odbiorników w domu. Także osoby mające dwa mieszkania płacą jeden abonament.

 • Nie trzeba słuchać radia, by płacić abonament RTV

  Poczta Polska sprawdza, czy firmy zarejestrowały odbiorniki radiowe w samochodach. Jeśli nie, nakłada wysokie kary - pisze wtorkowa "Rzeczpospolita".

 • Sejm zwalnia automatem z płacenia abonamentu rtv

  Abonament rtv. Sejm zwolnił automatem osoby po 75. roku życia z płacenia abonamentu. Do tej pory, takie osoby musiały składać oświadczenia w odpowiednim urzędzie pocztowym.

 • Wyłączyć TVP, zerwać umowę czy zarejestrować na dziadka? Narasta abonamentowy sprzeciw

  Nowej ustawy abonamentowej jeszcze nie ma, ale już roi się od rad, jak zaostrzone przepisy obejść i daniny na media publiczne nie płacić. Alternatywne scenariusze od tygodni szykują zarówno operatorzy płatnej telewizji, jak i ich klienci. Nie wszystkie są do końca legalne, ale niektóre mogą się okazać skuteczne.