• Informacje na temat:

  abonament rtv opłata

Artykuły na temat: abonament rtv opłata
 • Plan finansowania publicznej telewizji i radia to powszechna opłata ok. 10 zł miesięcznie od gospodarstwa domowego – nieważne, czy ma się odbiornik, czy nie.

 • Dania odchodzi od abonamentu rtv

  Dania będzie pierwszym krajem w Europie, który zlikwiduje abonament rtv, płacony dotąd obligatoryjnie przez gospodarstwa domowe - pisze w czwartek Reuters, wskazując, że duński rząd zapewnił sobie niezbędne poparcie dla tego rozwiązania.

 • Abonament rtv ma zastąpić powszechna opłata na media publiczne. Ta praktyka nie wszystkim się spodoba, choć sprawdza się w kilku krajach Europy.

 • Zamiast abonamentu rtv będzie nowa opłata

  Telewizja Polska i Polskie Radio powinny być w większości finansowane ze środków publicznych. Być może wprowadzić trzeba nową, powszechną opłatę na ten cel - przekonywał dziś Jarosław Sellin.

 • Każdy, kto ma telewizor lub radio, musi płacić abonament radiowo -telewizyjny. Sprawdź, ile on wynosi, do kiedy trzeba go opłacać oraz co grozi za niepłacenie lub spóźnienie w opłatach.

 • Osoby powyżej 75. roku już nie będą musiały stawiać się na poczcie, żeby potwierdzać, że nie muszą płacić abonamentu RTV - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 1204 ze zm.). Nie będzie natomiast abolicji dla tych, którzy dzisiaj są ścigani za to, że nie płacili, chociaż podlegają zwolnieniu.

 • Dostałem wezwanie do zapłaty abonamentu radiowo- telewizyjnego sprzed sześciu lat! Czy to jest zgodne z prawem? Do ilu lat wstecz trzeba uregulować nieopłacony abonament RTV? Jerzy, 35 lat, Michałów...

 • Nowy pomysł na abonament RTV. Zapłacimy nie tylko na media

  Abonament RTV nie będzie tylko na media? Środki z opłaty audiowizualnej powinny trafiać także do artystów - taką propozycję przedstawiły Fundacja Republikańska i ZIPSEE "Cyfrowa Polska". Autorzy pomysłu wskazują, że wart rozważenia jest model finansowania artystów istniejący w Finlandii, gdzie rekompensata za potencjalnie utracone wynagrodzenie wypłacane jest artystom z budżetu państwa.

 • Płacić, nie płacić? Abonament za radio i telewizję już od wielu lat wzbudza dużo emocji. Czy będą wreszcie jasne uregulowania w sprawie tej opłaty? Właśnie rząd przygotowuje rozwiązania prawne. Plany są takie, by były przyjęte w bieżącym roku.

 • Bez podwyżki abonamentu rtv w 2017 roku

  Jak poinformowała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji, od 1 stycznia 2017 roku opłata za używanie odbiornika radiowego wyniesie 7 zł miesięcznie, a opłata za używanie odbiornika telewizyjnego lub radiowego i telewizyjnego 22,70 zł miesięcznie. Opłata nie ulega zmianie w stosunku do roku 2016. Co istotne, płacąc abonament za cały rok z góry, uzyskuje się 10 proc. rabatu. Aby uzyskać rabat, opłatę