• Informacje na temat:

  abonament telewizyjny 2013

Artykuły na temat: abonament telewizyjny 2013
 • Podobno Poczta Polska ma windykować od użytkowników zaległy abonament RTV. Do 5 lat wstecz zbiera się kwota 1500 zł... Czy to prawda, że brak reakcji po wezwaniu do zapłaty skutkuje egzekucją urzędu skarbowego, który może zająć np. pensję na koncie? Jadwiga Boczniak z Poznania...

 • Dania znosi abonament radiowo-telewizyjny i będzie finansować nadawców publicznych z podatków. Ponadto budżet publicznego radia i telewizji DR zostanie zmniejszony o jedną piątą - poinformował w piątek duński minister finansów Kristian Jensen.

 • ...„czarnych list”, choć np. wiadomo, że od czerwca do września 2013 roku pojawiły się w sieci 52 nowe pirackie serwisy TV, a zamknięto 20. To, że płacimy za dostęp do kanałów telewizyjnych lub(...) Stowarzyszenie Sygnał, do którego należą operatorzy i nadawcy TV, w 2012 r. złożyło 180 wniosków o ściganie piratów telewizyjnych, objęły one 300 osób. W tym roku ma na koncie 83

 • Rosną wpływy z abonamentu. Telewizja notuje zyski

  Ubiegły rok był trzecim z rzędu, w którym rosły wpływy z abonamentu RTV. Te ostatnie sięgnęły w 2014 r. 444 mln zł.

 • Gdy masz zaległości w płatnościach za abonament RTV, możliwe jest ich umorzenie, gdy jesteś w bardzo trudnej sytuacji finansowej.

 • Podwyżka abonamentu rtv od stycznia

  Od 1 stycznia 2016 roku opłata za używanie odbiornika radiowego wyniesie 7 zł miesięcznie (podwyżka o 0,50 zł w porównaniu z 2015 rokiem), a opłata za używanie odbiornika telewizyjnego lub radiowego i telewizyjnego 22,90 zł miesięcznie (podwyżka o 1,40 zł). Zmiana stawek nie wpłynie na sytuację ekonomiczną osób ustawowo zwolnionych z opłat, znajdujących się w katalogu zawierającym 22 niżej wymienione grupy.

 • ...to za abonament radiowo-telewizyjny, czy telewizję kablową lub telefon. Istotnymi opłatami są także: czynsz lub tzw. media. Do tego, w przypadku jednoosobowej działalności gospodarczej dochodzą(...) poważne konsekwencje prawne. Co jednak, jeśli już prowadząc małą firmę lub jednoosobową działalność gospodarczą zalegasz np. ze składkami do ZUS? Od roku istnieje na to rozwiązanie. 15 stycznia 2013

 • Platformy telewizyjne walczą ofertą. Cena traci znaczenie

  Po roku od wpadki marketingowej NC+ sytuacja na rynku płatnych operatorów się ustabilizowała. A wybór mamy dzisiaj znacznie bardziej różnorodny.

 • Po emerytach czas na firmy niepłacące abonamentu RTV

  Wpływy z daniny na rzecz mediów publicznych rosną, lecz to nie poprawi ich sytuacji. Trzeba zmusić do płacenia przedsiębiorców, którzy nadal są poza kontrolą - przyznają decydenci.

 • Państwowych zasad pobierania abonamentu RTV nie trzeba konsultować z KE

  Zasady poboru opłaty RTV można zmodyfikować bez konieczności zatwierdzania zmian przez Komisję Europejską - wynika z opinii rzecznika Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.