• Informacje na temat:

  adaptacja poddasza

Artykuły na temat: adaptacja poddasza
 • Zalety i wady mieszkań na poddaszu

  Sufit ze skosami? Czemu nie! Mieszkanie na poddaszu to oferta atrakcyjna, zwłaszcza dla tych kupujących, którzy szukają możliwości ciekawej aranżacji. Takie możliwości daje właśnie poddasze. Do tego typu nieruchomości może też przekonywać cena - często są to mieszkania nieco tańsze, zwłaszcza na rynku pierwotnym.

 • Dach czterospadowy - ile kosztuje?

  Dach czterospadowy jest popularnym zwieńczeniem domów jednorodzinnych. Jego wygląd pasuje zarówno do budynków nowoczesnych, jak i tradycyjnych. Dobrze zaprojektowany i odpowiednio wykonany zapewni wysoki komfort użytkowania poddasza oraz atrakcyjny wygląd domu.

 • Raport: Jakie domy budujemy w Polsce?

  W 2014 roku Polacy najchętniej podejmowali się budowy wolno stojących domów parterowych bez piwnicy, ale za to z poddaszem użytkowym, o powierzchni od 126 do 150 m2. Budowa statystycznego domu wiąże się z wydatkiem rzędu 430 000 złotych przy zleceniu jej generalnemu wykonawcy.

 • Ile kosztuje budowa domu - od stanu surowego do deweloperskiego

  Dom w stanie surowym zamkniętym nie nadaje się do zamieszkania, brakuje instalacji elektrycznych i hydraulicznych, posadzek, tynków, elewacji zewnętrznej i ogrzewania oraz klasycznego wykończenia pod klucz. Kalkulatory Budowlane policzyły, jaki będzie koszt tych prac.

 • Sposób na tani i czysty remont ścian i sufitów

  Na zachodzie Europy już dawno dostrzeżono zalety płynące z stosowania systemów suchej zabudowy. System suchej zabudowy jest wykorzystywany zarówno w budownictwie przemysłowym, jak i gospodarczym. Ze względu na szereg zalet, jest coraz częściej wykorzystywany jako alternatywna metoda wykańczania wnętrz w budownictwie mieszkaniowym. Poznaj zastosowanie i technologię tej metody. Poniżej znajdziesz niezbędne informacje na ten temat.

 • Koszty budowy domu na rok 2017 - sprawdzamy najpopularniejsze projekty

  Styczeń to okres, w którym największa liczba przyszłych inwestorów rozpoczyna planowanie budowy domu. Spraw do załatwienia jest bardzo dużo - wybór i zakup odpowiedniej działki, wszystkie formalności przed rozpoczęciem budowy, wybór projektu, odpowiedniej ekipy budowlanej, wybór i zakup materiałów budowlanych czy w końcu wykończenie i wyposażenie budynku. Jednak jedna kwestia jest szczególnie istotna - kosztorys całego przedsięwzięcia i realne oszacowanie swoich możliwości finansowych. Aby...

 • Lofty- ratunkiem dla opuszczonych fabryk?

  Ludzie dzielą się na tych, którzy słysząc słowo ,,loft", automatycznie odwracają głowę z zainteresowaniem oraz tych, którzy odwracają się na pięcie i gnają w przeciwnym kierunku. Prawdą jest, że Polski rynek nieruchomości jakoś nigdy nie był szczególnie łaskawy dla tego typu mieszkań.

 • Wydatki na budowę domu - wykończenie i wyposażenie salonu i holu

  W poprzednich częściach obliczyliśmy, jaki będzie koszt budowy domu oraz wykończenia łazienki i kuchni . To jednak nie koniec wydatków przed możliwością wprowadzenia się do domu. Musimy jeszcze wykończyć pozostałe pomieszczenia - salon, przedpokój (hol) i pozostałe pokoje w naszym domu. Sprawdźmy więc, jakie będą koszty tych prac - od wykonania podłóg i ścian aż do umeblowania wszystkich pomieszczeń.

 • Zanim zaczniesz budować (cz. 2): Wybór i adaptacja projektu

  Wybór projektu niestety nie zależy wyłącznie od upodobań i gustów inwestorów. Wiele czynników sprawia, że możliwości jest dużo mniej, niż by się wydawało, dlatego warto wybierać z oferty dużych pracowni projektowych, które w swoim dorobku mają bardzo dużo różnych domów w jednym typie.

 • Projekt domu i pozwolenie na budowę (cz. 3): Adaptacja projektu gotowego

  Zakupiony w pracowni projekt gotowy nie jest projektem budowlanym i nie może stanowić podstawy do uzyskania pozwolenia na budowę. Jest to jedynie część architektoniczno-konstrukcyjna z projektem instalacji wewnętrznych i wymaga uzupełnienia.