• Informacje na temat:

  adaptacja poddasza

Artykuły na temat: adaptacja poddasza
 • Dach czterospadowy - ile kosztuje?

  Dach czterospadowy jest popularnym zwieńczeniem domów jednorodzinnych. Jego wygląd pasuje zarówno do budynków nowoczesnych, jak i tradycyjnych. Dobrze zaprojektowany i odpowiednio wykonany zapewni wysoki komfort użytkowania poddasza oraz atrakcyjny wygląd domu.

 • Raport: Jakie domy budujemy w Polsce?

  W 2014 roku Polacy najchętniej podejmowali się budowy wolno stojących domów parterowych bez piwnicy, ale za to z poddaszem użytkowym, o powierzchni od 126 do 150 m2. Budowa statystycznego domu wiąże się z wydatkiem rzędu 430 000 złotych przy zleceniu jej generalnemu wykonawcy.

 • Ile kosztuje budowa domu - od stanu surowego do deweloperskiego

  Dom w stanie surowym zamkniętym nie nadaje się do zamieszkania, brakuje instalacji elektrycznych i hydraulicznych, posadzek, tynków, elewacji zewnętrznej i ogrzewania oraz klasycznego wykończenia pod klucz. Kalkulatory Budowlane policzyły, jaki będzie koszt tych prac.

 • Koszty budowy domu na rok 2017 - sprawdzamy najpopularniejsze projekty

  Styczeń to okres, w którym największa liczba przyszłych inwestorów rozpoczyna planowanie budowy domu. Spraw do załatwienia jest bardzo dużo - wybór i zakup odpowiedniej działki, wszystkie formalności przed rozpoczęciem budowy, wybór projektu, odpowiedniej ekipy budowlanej, wybór i zakup materiałów budowlanych czy w końcu wykończenie i wyposażenie budynku. Jednak jedna kwestia jest szczególnie istotna - kosztorys całego przedsięwzięcia i realne oszacowanie swoich możliwości finansowych. Aby...

 • Lofty- ratunkiem dla opuszczonych fabryk?

  Ludzie dzielą się na tych, którzy słysząc słowo ,,loft", automatycznie odwracają głowę z zainteresowaniem oraz tych, którzy odwracają się na pięcie i gnają w przeciwnym kierunku. Prawdą jest, że Polski rynek nieruchomości jakoś nigdy nie był szczególnie łaskawy dla tego typu mieszkań.

 • Wydatki na budowę domu - wykończenie i wyposażenie salonu i holu

  W poprzednich częściach obliczyliśmy, jaki będzie koszt budowy domu oraz wykończenia łazienki i kuchni . To jednak nie koniec wydatków przed możliwością wprowadzenia się do domu. Musimy jeszcze wykończyć pozostałe pomieszczenia - salon, przedpokój (hol) i pozostałe pokoje w naszym domu. Sprawdźmy więc, jakie będą koszty tych prac - od wykonania podłóg i ścian aż do umeblowania wszystkich pomieszczeń.

 • Zanim zaczniesz budować (cz. 2): Wybór i adaptacja projektu

  Wybór projektu niestety nie zależy wyłącznie od upodobań i gustów inwestorów. Wiele czynników sprawia, że możliwości jest dużo mniej, niż by się wydawało, dlatego warto wybierać z oferty dużych pracowni projektowych, które w swoim dorobku mają bardzo dużo różnych domów w jednym typie.

 • Projekt domu i pozwolenie na budowę (cz. 3): Adaptacja projektu gotowego

  Zakupiony w pracowni projekt gotowy nie jest projektem budowlanym i nie może stanowić podstawy do uzyskania pozwolenia na budowę. Jest to jedynie część architektoniczno-konstrukcyjna z projektem instalacji wewnętrznych i wymaga uzupełnienia.

 • 10 sposobów na kupno taniego mieszkania

  Własne "M" można mieć nawet za niewielką część rynkowej wartości. Zgodnie z prawem można bowiem stać się właścicielem mieszkania wpłacając zaledwie 3,75 proc. jego ceny. Sposobów jest wiele - wykup najmowanego lokalu, przyjęcie dawnego właściciela jako lokatora, zakup od komornika czy skorzystanie z preferencyjnego sposobu finansowania.

 • MdM: Częste pytania o nieruchomość

  Dość skomplikowane zasady działania programu MdM sprawiają, że wiele osób ma wątpliwości co do możliwości czy sposobu skorzystania z dopłat. Home Broker wybrał pięć powtarzających się pytań o kupowaną w programie nieruchomość zadawanych przez klientów i odpowiedział na nie.