• Informacje na temat:

  administracja zespolona

Artykuły na temat: administracja zespolona
 • Urzędnicy zarabiają coraz więcej

  ...drugim miejscu jest administracja niezespolona - tu wynagrodzenia wzrosły średnio o 112 zl (4 tys. zł), a następnie placówki zagraniczne i urzędy skarbowe. - Ten wzrost jest bardziej symboliczny...

 • Obowiązek meldunkowy jednak pozostaje?

  Międzyresortowy Zespół do spraw Przygotowania Administracji Rządowej do Zniesienia Obowiązku Meldunkowego zarekomendował pozostawienie obowiązku rejestracji miejsca zamieszkania w obecnie obowiązującej formie.

 • Cyber-ochroniarz potrzebny od zaraz

  Specjalista ds. bezpieczeństwa IT to jeden z najbardziej pożądanych dziś przez pracodawców zawodów. Ekspertów w tym obszarze poszukuje zarówno biznes, jak i administracja państwowa. Powodem jest rosnąca aktywność cyberprzestępców. Ofert pracy dla „bezpieczników” jest już więcej niż dla kucharzy i niemal tyle samo, ile dla nauczycieli.

 • Wrażliwe dane biznesowe przedsiębiorstw w rękach Krajowej Administracji Skarbowej

  Już od 1 września 2017 r. w rękach Krajowej Administracji Skarbowej znajdą się dane wrażliwe tysięcy przedsiębiorstw w Polsce. Obowiązek raportowania wyciągów bankowych w Jednolitych Plikach Kontrolnych - strukturze Wyciągi Bankowe (JPK_WB), będzie w myśl projektu nowelizacji ordynacji podatkowej dotyczył dużych, średnich i małych przedsiębiorstw.

 • Urzędników nie przeraża praca do 67 lat

  Zatrudnieni w samorządach i administracji rządowej pracują dłużej o kilka lat, niż wymagają przepisy emerytalne. Rekordziści mają nawet 80 lat. Byłoby ich więcej, gdyby nie presja ze strony szefów urzędów.

 • Górniczy zespół trójstronny rekomenduje złagodzenie polityki fiskalnej wobec górnictwa

  Zespół trójstronny ds. bezpieczeństwa socjalnego górników przyjął stanowisko rekomendujące działania na rzecz zmniejszenia obciążeń publiczno-prawnych górnictwa węgla kamiennego. Obecnie średnie obciążenie jednej tony węgla rozmaitymi daninami wynosi ok. 100 zł. Średnio na każdej tonie traciimy ok. 10 złotych.

 • Urzędnicy sprzedani za podwyżki dla nauczycieli. Na wzrost wynagrodzeń muszą poczekać

  Członkowie korpusu służby cywilnej w przyszłym roku będą mogli liczyć na 6-proc. podniesienie płac. Ale w tym mają niewielkie szanse na dodatkowy wzrost wynagrodzeń. Fala odejść specjalistów będzie się pogłębiać.

 • Urzędy będą coraz bardziej cyfrowe

  Administrację czeka podobna rewolucja, co banki - tradycyjne placówki będą znikać, a e-usługi zdobywać coraz większą popularność - ocenia Witold Tomaszewski, ekspert branży telekomunikacyjnej. Liczba świadczonych e-usług nie jest jeszcze znacząca, ale stopniowo wzrasta. W ZUS wiele spraw można już załatwić przez internet. Zakład zapowiada jednak rozbudowę Platformy Usług Elektronicznych.

 • Amazon zatrudnia w Polsce już 14 tys. osób; planuje utworzenie kolejnych miejsc pracy

  ...najkorzystniejszych warunków dla inwestycji w Polsce w oparciu o trzy główne elementy: lepsze prawo, przyjazne otoczenie biznesu i wspierająca administracja oraz wyspecjalizowana kadra pracownicza i naukowa. Od...

 • Raport bieżący nr 1/2017 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Zespół Elektrowni "Pątnów-Adamów-Konin”...