• Informacje na temat:

  adrian furgalski

Artykuły na temat: adrian furgalski
 • Braki kadrowe, rosnące koszty pracy i surowców - jak wpłyną na inwestycje drogowo-kolejowe?

  ...o uwolnienie niemieckiego rynku pracy dla osób z Ukrainy - powiedział serwisowi eNewsroom Adrian Furgalski, prezes Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. - Ponad 50 proc. wschodnich sąsiadów(...) urosnąć - aby być silne i zdolne do ekspansji na rynki wschodnie, kiedy napływ pieniędzy w Polsce się wyczerpie - wskazał Furgalski.

 • Tylko Warszawę stać na utrzymanie metra

  Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR sugeruje, że realizacja zapowiedzi budowy metra w innych miastach niż Warszawa jest nierealna.

 • Pracownicy z Polski zostali "wyssani" przez kraje skandynawskie

  Jak podkreśla wiceprezes ZDG TOR Adrian Furgalski, problemy z pozyskaniem pracowników mogą przełożyć się na wyższe koszty realizowanych inwestycji i zwiększają ryzyko opóźnień i przez to utratę środków unijnych. Eksperci związani z rynkiem kolejowym ubolewają nad"wysysaniem" pracowników z Polski na rynki skandynawskie zwłaszcza do Norwegii, gdzie płace są o wiele większe niż u nas. Nie...

 • Pieniądze na drogi lokalne zapisane ustawowo

  Pieniądze na drogi lokalne mogłyby być trwale zapisane ustawowo, np. jako procent z akcyzy - zapowiedział PAP wiceprezes zarządu Zespołu Doradców Gospodarczych TOR Adrian Furgalski. Dodał, że 1,3 mld zł na ten cel w tym roku, to najlepszy wynik programu od momentu jego powstania.

 • PESA musi zwolnić 250 pracowników

  ...czwórki i tego właśnie zachodnie koncerny boją się najbardziej - komentuje Adrian Furgalski z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR. Na razie jednak polski producent potwierdza zamiar zwolnienia 10 proc...

 • Dopłaty byłyby zachętą do kupna samochodu elektrycznego

  Realną zachętą do tego, by Polacy kupowali samochody elektryczne, byłaby dopłata w wysokości ok. 30 tys. zł - uważa szef Zespołu Doradców Gospodarczych TOR Adrian Furgalski. TOR przedstawił we wtorek raport nt. elektromobilności w Polsce.

 • Polskim TGV nie pojedziemy na Zachód

  ...już raczej możliwa - mówi Adrian Furgalski, analityk rynku infrastrukturalnego. Szef PKP IC zapewnia, że brakującą kwotę uzyska z rynku komercyjnego. Nierealne jest już dotrzymanie harmonogramu...

 • Winiety wracają w Polsce? Ekspert dla dziennik.pl: Rząd musi zbudować mocne państwo policyjne

  Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa rozważa scenariusz, w którym kierowcy korzystający z płatnych dróg w Polsce będą musieli używać winiet. "Trzeba być bardzo ostrożnym, bo za kilka lat możemy mieć problem taki jak Niemcy" - stwierdził w rozmowie z dziennik.pl Adrian Furgalski, wiceprezes Zespołu Doradców Gospodarczych "Tor".

 • Otwarta droga do sprzedaży LOT-u

  Komisja Europejska uznała, że pomoc publiczna udzielona LOT-owi jest zgodna z prawem unijnym i nie narusza zasad konkurencji. Zdaniem Adriana Furgalskiego z Zespołu Doradców Gospodarczych TOR, otwiera to drogę do sprzedaży naszego narodowego przewoźnika.

 • Już wkrótce 3,5 tysiąca zielonych autobusów wyjedzie na polskie drogi

  Autobusy elektryczne w Polsce nie są wielką nowością. Chociażby rodzimy producent Solaris już od kilku lat produkuje takie pojazdy. Podobnie jak reszta jego produkcji, są to autobusy znane, doceniane nie tylko w Europie. W najbliższym czasie pojawi się ok. 3,5 tysiąca autobusów komunikacji miejskiej, nie tylko elektrycznych, ale napędzanych gazem, a być może nawet z zastosowaniem wodoru. Mimo że są one droższe od swoich odpowiedników, które są zasilane olejem napędowym, to istnieją na nie...