• Informacje na temat:

  afera konina

Artykuły na temat: afera konina
 • Jan Kulczyk nie żyje. Kto zostanie jego następcą?

  29 lipca br. zmarł Jan Kulczyk. Przedsiębiorca, najbogatszy Polak, którego majątek wyceniany jest na przeszło 15 miliardów złotych. Czy "imperium Kulczyka" przetrwa? Kto będzie zarządzać wielomiliardowym, międzynarodowym holdingiem po śmierci jego twórcy?

 • Ekspert: Konina to pełnowartościowe mięso

  - Mięso końskie ma duże walory odżywcze, jest źródłem wielu mikroelementów - przekonywał podczas czwartkowego seminarium dyrektor Instytutu Biotechnologii Przemysłu Rolno-Spożywczego Andrzej Borys. Przyznał jednak, że zaufanie do koniny podważyła tzw. afera końska.

 • Konina w wołowinie - wołowina bez mięsa

  Okazuje się, że przeciętny Europejczyk, kupując wołowe danie gotowe, nie może mieć pewności, czy faktycznie składa się ono wyłącznie z mięsa wołowego. Równie dobrze może ono zawierać koninę, która, jak się okazuje, jest modnym, lecz etycznie mocno wątpliwym zamiennikiem wołowiny. Ślady mięsa końskiego udającego wołowinę odkryto w wielu europejskich państwach, w tym w Polsce. To jednak nie koniec absurdów - w Islandii wykryto pierożki wołowe, w których obecności mięsa w ogóle nie stwierdzono...

 • Irlandia: Konina importowana z Polski możliwym powodem skażenia burgerów

  Testy mające ustalić, skąd pochodzi konina wykryta w burgerach z wołowiny produkowanych w Republice Irlandii i eksportowanych do W. Brytanii wykazały, że jej prawdopodobnym źródłem jest składnik obecny w surowcu importowanym z Polski - poinformowała telewizja RTE.

 • Nieoficjalnie: Konina mogła trafić do Europy z polskiej firmy

  Prokuratura oraz służby weterynaryjne sprawdzają, co stało się z prawie tysiącem ton końskiego mięsa, które sprowadziła do Polski jedna z prywatnych firm. Reporterzy śledczy RMF FM dowiedzieli się, że konina mogła zostać przerobiona i wysłana do Europy Zachodniej.

 • IKEA Polska: W jednej partii klopsików znajdowała się konina

  Badania przeprowadzone przez producenta klopsików dla restauracji IKEA w Polsce potwierdziły obecność DNA końskiego w jednej partii towaru - poinformowała PAP Małgorzata Jezierska z biura prasowego IKEA Polska.

 • Sawicki: Czesi wciąż nie przysłali do Polski próbek mięsa wołowego, w którym miała znajdować się konina

  - Czesi wciąż nie przesłali polskiej stronie próbek dowodzących obecności koniny w wyprodukowanym w Polsce mięsie wołowym - ujawnia Marek Sawicki. Zdaniem byłego ministra rolnictwa, czeskie oskarżenia o fałszowanie polskich wyrobów mięsnych są przejawem nieuczciwej walki konkurencyjnej. Politycy ulegają lobby producentów, którzy obawiają się konkurencji polskich produktów. Utrudnia to wzajemne porozumienie.

 • W Niemczech nowa afera spożywcza

  W Niemczech zanosi się na kolejną spożywczą aferę. Po skandalu z koniną dodawaną do wołowych produktów teraz podejrzenia o oszustwo padły na producentów jajek.

 • Nowa afera spożywcza - uważaj na te ciastka!

  Pałeczka okrężnicy (Escherichia coli, bakteria występująca m.in. w ludzkich fekaliach) została znaleziona w migdałowym cieście w czekoladzie oferowanym w sieci sklepów IKEA. Niemal dwie tony tego produktu skonfiskował nadzór żywnościowy Chin. Po południu świat obiegła informacja, że ciasto produkowane w Szwecji wycofano ze sklepów w 23 krajach (nie dotyczy Irlandii i Wielkiej Brytanii).

 • Nowa, obrzydliwa afera spożywcza w Polsce - jest reakcja wojska!

  Jak donoszą media, zakład mięsny Viola Meyer Sp. z.o.o. z miejscowości Lniano dodawał do swoich produktów wędliny i mięso wycofywane ze sklepów. Miało to trwać od wielu lat.