• Informacje na temat:

  afera mięsna

Artykuły na temat: afera mięsna
 • W jednej z największych firm mięsnych w Belgii fałszowane były etykiety informujące o terminie przydatności mięsa, z kolei w rzeźni zwierzęta przed ubojem przechodziły prawdziwe katusze.

 • Porażająca skala milczenia. Grozi nam załamanie cen

  Polscy producenci żywności obawiają się gigantycznych strat, jakie poniosą w związku z wykryciem nielegalnego uboju wołowiny w jednym z zakładów. Lista punktów, w którym klienci zostali narażeni na spożycie nieprzebadanego mięsa z Polski została podana do publicznej wiadomości wszędzie, tylko nie w Polsce.

 • Sprawa nielegalnego uboju krów. Unijni inspektorzy będą pomagać

  Unijni inspektorzy, którzy zbadają w Polsce sprawę nielegalnego uboju chorych krów będą przebywać w Polsce od poniedziałku do piątku - powiedziała dziennikarce RMF w Brukseli rzeczniczka KE Anca Paduraru. Inspektorów będzie dwóch i ich zadaniem będzie pomóc polskim władzom w prowadzeniu dochodzeniu i dokonać oceny w terenie.

 • Niemczuk: KE przekazała Polsce zalecenia w sprawie przypadku nielegalnego uboju

  - Komisja Europejska przekazała Polsce zalecenia w związku ze stwierdzeniem przypadku nielegalnego uboju bydła; dotyczą one m.in. potrzeby zwiększenia kar za taki proceder - poinformował w poniedziałek w Brukseli Główny Lekarz Weterynarii Paweł Niemczuk.

 • Według danych Bisnode Polska odsetek zakładów mięsnych będących w bardzo dobrej i dobrej kondycji finansowej spadł z 80,4 proc. w początku 2014 roku do 45,1 proc. w styczniu 2015 roku. Problemem krajowej branży mięsnej są ograniczenia eksportowe wywołane m.in. przez ASF oraz rosyjskie embargo.

 • Fałszerstwo podane na talerzu. Rynek żywności rośnie wraz z szarą strefą

  Coraz więcej produktów spożywczych podszywa się pod znane marki, ma składniki inne niż na etykiecie albo jest produkowanych w nielegalnych fabrykach.

 • Skażone mięso z Niemiec trafiło do Polski

  Afera z fipronilem ma swój dalszy ciąg. Do zakładów mięsnych na Mazowszu trafiły prawie 3 tony mięsa z niemieckiej fermy.

 • Konsumenci chętnie sięgają po artykuły lokalne

  Tylko nieliczni klienci z dużych miast nie mają potrzeby rozpoznawania tego, czy dany produkt jest lokalny - 12 proc. Natomiast 36 proc. z nich poznaje taki towar już po opakowaniu. Z kolei łącznie ponad 60 proc. ankietowanych chętnie sięga po tego typu artykuły.

 • Senatorowie za karą 25 lat więzienia za wyłudzenia VAT

  Poprawa ściągalności podatków może w 2017 r. przynieść budżetowi więcej niż 10 mld zł, które zaplanował rząd - ocenił dla PAP Leszek Skiba, wiceminister finansów. Dodał, że zmiana dotycząca wpływów z LTE zbliża prognozę deficytu sektora w tym roku do 2,8 proc. PKB.