• Informacje na temat:

  afera miesna

Artykuły na temat: afera miesna
 • Według danych Bisnode Polska odsetek zakładów mięsnych będących w bardzo dobrej i dobrej kondycji finansowej spadł z 80,4 proc. w początku 2014 roku do 45,1 proc. w styczniu 2015 roku. Problemem krajowej branży mięsnej są ograniczenia eksportowe wywołane m.in. przez ASF oraz rosyjskie embargo.

 • Skażone mięso z Niemiec trafiło do Polski

  Afera z fipronilem ma swój dalszy ciąg. Do zakładów mięsnych na Mazowszu trafiły prawie 3 tony mięsa z niemieckiej fermy.

 • Senatorowie za karą 25 lat więzienia za wyłudzenia VAT

  Poprawa ściągalności podatków może w 2017 r. przynieść budżetowi więcej niż 10 mld zł, które zaplanował rząd - ocenił dla PAP Leszek Skiba, wiceminister finansów. Dodał, że zmiana dotycząca wpływów z LTE zbliża prognozę deficytu sektora w tym roku do 2,8 proc. PKB.

 • Afery mięsne - na wpadkach traci cała branża

  Powiatowy inspektor weterynarii w Rawie Mazowieckiej cofnął pozwolenie dla ubojni w Rosławowicach pod Białą Rawską. Przewożono do niej mięso martwych i chorych zwierząt. To już kolejna afera po skandalu z fałszowaniem wołowiny domieszką koniny.

 • Nowa, obrzydliwa afera spożywcza w Polsce - jest reakcja wojska!

  Jak donoszą media, zakład mięsny Viola Meyer Sp. z.o.o. z miejscowości Lniano dodawał do swoich produktów wędliny i mięso wycofywane ze sklepów. Miało to trwać od wielu lat.

 • Portugalia: Afera z fałszowaniem mięsa korzystna dla sprzedaży koniny

  Europejska afera ze sprzedażą koniny jako wołowiny korzystnie wpływa na sprzedaż końskiego mięsa w Portugalii. Właściciele sklepów mięsnych przyznają, że popyt wewnętrzny na nie nigdy dotychczas nie był tak duży, jak po ujawnieniu skandalu.

 • Przedstawiciele giełdowych spółek zajmujących się przetwórstwem mięsa czerwonego nie spodziewają się, by afera z zarażonym chorobą wściekłych krów mięsem spowodowała gwałtowne załamanie sprzedaży. Zarazem nie brakuje głosów mówiących, że jesteśmy o krok od wzrostu eksportu mięsa na Zachód.

 • Inspekcja weterynaryjna nie zgodziła się w piątek na wznowienie produkcji przez Zakłady Mięsne "Viola". Firma z Lniana (Kujawsko-Pomorskie) wdraża program naprawczy po tym, jak zarzucono jej wykorzystywanie do produkcji przeterminowanych wyrobów.

 • Skandal z końskim mięsem sprzedawanym jako o wołowina zostanie do końca wyjaśniony zapewnił Tonio Borg europejski komisarz odpowiedzialny za zdrowie i politykę konsumencką. Podczas specjalnej debaty w Parlamencie Europejskim zapowiedział wyciągnięcie surowych wniosków wobec sprawców.