• Informacje na temat:

  afera taśmowa tusk

Artykuły na temat: afera taśmowa tusk
 • Przedwyborcze obietnice. Lepiej podchodzić do nich z dystansem

  Nieprzeprowadzone przez rządzącą koalicję potrzebne zmiany wracają ze zdwojoną siłą przed wyborami. Czy osiem lat to za mało na trudne, bolesne i niepopularne reformy w państwie? Co gorsza, zmiana rządu wcale nie musi oznaczać drogi ku lepszemu.

 • Belkagate nie zszargała reputacji Polski

  Afera podsłuchowa, która rzuciła cień na niezależność banku centralnego, nie podkopała dotąd zaufania inwestorów do Polski.

 • Posiedzenie rady nadzorczej PGNiG

  W środę ma się odbyć posiedzenie rady nadzorczej PGNiG w związku z bieżącą sytuacją spółki po ujawnieniu nagrań wiceprezesa tej spółki Andrzeja Parafianowicza z b. ministrem Sławomirem Nowakiem.

 • Wczorajsza sesja na Wall Street i noc w Azji przyniosły mocne spadki na rynkach giełdowych. Nie inaczej jest podczas sesji europejskiej, a przecena nie omija także polskiej GPW. W tle wydarzenia w Iraku i afera taśmowa w Polsce, choć mimo wszystko jest to na razie czynnik bardziej medialny. Potwierdzenie tej teorii znajdujemy w rentownościach polskich obligacji, które dziś spadają do poziomu

 • Była szefowa PGNiG: Jestem zszokowana insynuacjami premiera

  - Jestem zszokowana insynuacjami premiera o moim zaangażowaniu w aferę taśmową - mówi dziennikarzowi RMF FM Krzysztofowi Berendzie była prezes PGNiG Grażyna Piotrowska-Oliwa.

 • Afera taśmowa wywołana nagraniami ujawnionymi przez "Puls Biznesu" zatacza coraz to szersze kręgi. Taśma z rozmową Władysława Serafina z Władysławem Łukasikiem ujrzała światło dzienne najprawdopodobniej pół roku od jej nagrania. Czy kumoterstwo, niegospodarność i machlojki to rzeczywiście wyznaczniki polskiej sceny politycznej i obszaru administracji publicznej? Czy nadużycia stały się na tyle

 • Dzisiejszy dzień na rynku w Polsce jest zdominowany aferą taśmową, która odbija się na rynku polskiego długu oraz polskiego złotego. Złoty od rana słabł do większości walut. EURPLN w pewnym momencie notowany był już w okolicach poziomu 4,15. Jednakże tuż po godz. 15:00 wraz z początkiem konferencji premiera Tuska złoty zaczął korygować swoje poranne osłabienie.

 • Dzisiejsza sesja na głównej parze walutowej to lekkie wzrosty kursu. Obecnie eurodolar wyceniany jest na 1,3557, choć jeszcze rano notowane były poziomy rzędu 1,3514.