• Informacje na temat:

  afera wgi

Artykuły na temat: afera wgi
 • Największe patologie na rynku finansowym, które dotyczyły wielu obywateli

  Wytyczne prokuratora generalnego co do śledztw finansowych dotyczą ścigania przestępstw o charakterze finansowym, ale mogą mieć zastosowanie w przypadku wszystkich instrumentów finansowych, które są wykorzystywane do oszukiwania klientów.

 • Afera WGI: Przesyłane dane do KPWiG były fałszowane

  - Informacje przesyłane do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd były fałszowane - powiedział Łukasz K., jeden z trójki oskarżonych w aferze Warszawskiej Grupy Inwestycyjnej, w zeznaniach odczytanych w czwartek przez Sąd Okręgowy w Warszawie.

 • Afera WGI: Jak wpuszczono ich w obligacje śmieciowe?

  Zostałem oszukany i okradziony - powiedział we wtorek w Sądzie Okręgowym w Warszawie Jan J., poszkodowany w aferze Warszawskiej Grupy Inwestycyjnej. Inny z przesłuchanych stracił w WGI ponad 400 tys. zł.

 • Sąd utajnił zeznania dyrektora KNF w sprawie afery WGI

  Sąd Okręgowy w Warszawie utajnił zeznania dyr. Marka Szuszkiewicza z Komisji Nadzoru Finansowego ws. afery Warszawskiej Grupy Inwestycyjnej. Przesłuchał też innych świadków - poszkodowanych, którzy stracili pieniądze, lokując je w WGI. Prawnicy twierdzą, iż środki z WGI są w bankach szwajcarskich.

 • Sąd umorzył postępowanie przeciwko pracownikom nadzoru finansowego

  Sąd Rejonowy dla Warszawy-Śródmieścia umorzył w środę postępowanie przeciwko siedmiu pracownikom byłej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (teraz Komisja Nadzoru Finansowego). Sprawa ma związek z aferą WGI Domu Maklerskiego SA.

 • Raport bieżący nr 49/2013 Podstawa Prawna: Art. 56 ust. 1 pkt 2 Ustawy o ofercie - informacje bieżące i okresowe Na podstawie § 38 ust.1 pkt 12 Rozporządzenia...

 • Ruszył proces twórców piramidy finansowej

  Ponad dwie godziny prokuratorzy Prokuratury Okręgowej w Warszawie odczytywali w czwartek listę ponad 1200 osób, które powierzając pieniądze Warszawskiej Grupie Inwestycyjnej straciły w sumie ok. 248 mln zł. Ich pieniądze trafiały m.in. na prywatne rachunki.

 • Opulentia - spółka z listy ostrzeżeń KNF - złożyła wniosek o upadłość

  Znajdująca się na liście tzw. ostrzeżeń publicznych Komisji Nadzoru Finansowego spółka Opulentia złożyła wniosek o ogłoszenie upadłości. Według Opulentii, która o złożeniu wniosku poinformowała w komunikacie, to właśnie wpis na listę KNF przyczynił się do problemów spółki.

 • Oceniamy gabinet Belki

  Premier M. Belka wystąpi dziś o wotum zaufania. Przeciwko zagłosują główne ugrupowania opozycji - Platforma Obywatelska oraz Prawo i Sprawiedliwość. Analiza SWOT oceniająca działalność gabinetu premiera Marka Belki