• Informacje na temat:

  afery iii rzeczypospolitej

Artykuły na temat: afery iii rzeczypospolitej
 • KNF może odwiesić notowania GetBack po publikacji raportu rocznego spółki

  Komisja Nadzoru Finansowego może odwiesić notowania instrumentów finansowych firmy windykacyjnej GetBack po opublikowaniu przez spółkę raportu rocznego za 2017 rok, które planowane jest na 30 kwietnia - podała KNF w komunikacie. Komisja ma wątpliwości co do rzetelności informacji przekazywanych przez spółkę inwestorom. Afera z GetBack zapowiada się jako większa od Amber Gold, w przypadku którego inwestorzy stracili kilkaset milionów zł. na obligacjach GetBack ponad 9 tys. Polaków stracić...

 • Gorączka skarbów. Nie tylko "złoty pociąg" skrywa tajemnice

  Kiedy wydawało się, że tego lata jesteśmy skazani tylko na wyborcze skandale i katastroficzne doniesienia, nagle z podziemi wychynął pociąg pełen skarbów. Najpiękniejsze z marzeń kilku pokoleń awanturników i esbeków.

 • Jak walczyć z aferami?

  Polski wymiar sprawiedliwości nie jest przygotowany do rozpatrywania wielkich afer gospodarczych. Pokazuje to trwający ponad 14 lat proces FOZZ, który ujawnił wszystkie niedostatki organizacyjne i merytoryczne polskiej temidy i prokuratury.

 • Alfabet afer

  Podobno pierwszy milion trzeba ukraść, żeby potem móc zabierać się za prowadzenie legalnych interesów. W Polsce tą dewizą kierowało się i nadal kieruje wielu adeptów biznesu. Z sukcesami.

 • Po cichu umorzono śledztwo w sprawie Art-B, pierwszego wielkiego skandalu finansowego III RP - informuje "Rzeczpospolita".

 • Po aferze Amber Gold Polacy nadal kupują złoto

  Afera Amber Gold nie zniechęciła Polaków do inwestycji w złoto - pisze "Rzeczpospolita".

 • NFI - najdroższa porażka III RP

  Majątek 512 przedsiębiorstw, szacowany na 6 miliardów złotych, wniesiony do Programu Powszechnej Prywatyzacji, stał się przedmiotem afer, korupcji i nielegalnych transakcji, na których wzbogacili się pseudobiznesmeni i politycy.

 • Jak wynika z ustaleń "Rzeczpospolitej", w kontrolowanym przez Skarb Państwa Banku Gospodarstwa Krajowego są zatrudniani ludzie związani z Funduszem Obsługi Zadłużenia Zagranicznego (FOZZ), który na początku lat 90. miał wykupywać po niższych cenach część długu zagranicznego Polski.

 • O Murzynów pytać nie wolno

  Józef Wojciechowski pochodzi z niewielkiej wsi spod Koszalina. Przeszedł długą drogę, by być dzisiaj właścicielem J.W. Construction - największej firmy deweloperskiej w naszym kraju, i jednocześnie znaleźć się w gronie najbardziej majętnych Polaków.