• Informacje na temat:

  afrykanska kolej

Artykuły na temat: afrykanska kolej
 • Analizując wyniki badania Global Entrepreneurship Monitor 2013 można zauważyć pewną ciekawą tendencję: na ogół im wyższy poziom rozwoju gospodarczego kraju, tym mniej osób wskazuje własną firmę jako dobrą ścieżkę kariery. W Polsce odsetek osób postrzegających prowadzenie własnego biznesu jako dobrą ścieżkę kariery wyniósł około 67 proc., a więc znacznie więcej niż wynosi średnia dla całej Unii Europejskiej (blisko 57 proc.).

 • Służby gotowe na walkę z Afrykańskim Pomorem Świń

  Służba publiczna zwiera szeregi w walce z Afrykańskim Pomorem Świń. Działa już międzyresortowy zespół zwalczający skutki tej choroby. Na terenie całego kraju wdrożone będą dodatkowe środki bezpieczeństwa.

 • Jak być szczęśliwym w kiepskiej pracy

  ..., bałagan w kuchni - przyjmij sobie za cel wprowadzenie pozytywnych zmian. Kolejną z głównych przyczyn braku szczęścia są dojazdy do pracy. - Praca zdalna lub w nienormowanych godzinach może dać...

 • Angola - złoża surowców, rolnictwo i transport szansą dla polskich firm

  Bogate złoża ropy naftowej, rud żelaza i miedzi oraz budowa dróg i rolnictwo to dla polskich firm najbardziej perspektywiczne sektory gospodarki Angoli - przekonywali we wtorek uczestnicy konferencji dot. współpracy gospodarczej Polski i tego afrykańskiego kraju.

 • zł, pochodna przesunięć w realizacji kontraktu afrykańskiego i spowolnienia na rynku krajowym. Grupa zanotowała zysk operacyjny na poziomie 1 mln zł, zaś zysk netto wyniósł 0,3 mln zł. W kolejnych kwartałach br. Zarząd ma nadzieję na realizację kolejnych transz kontraktów afrykańskich oraz wzrost sprzedaży ciągników w kraju wraz z wprowadzeniem do oferty nowych modeli.

 • Polska kluczowa dla Nowego Jedwabnego Szlaku

  Kolej towarowa Chiny-Europa zyskuje coraz większą popularność, a jako część inicjatywy Nowego Jedwabnego Szlaku znajduje się na liście priorytetów chińskiego rządu. To szansa dla Polski, gdyż przejeżdżają przez nią wszystkie pociągi - oceniają eksperci.

 • 22 października br. URSUS SA w obecności premiera Tanzanii pana Mizengo Pinda i ministra obrony narodowej pana Husseina Ally Mwinyi oraz byłego Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Pana Lecha Wałęsy podpisał ze spółką National Service Corporation Sole (SUMA JKT) umowę na dostawę 2400 ciągników, oprzyrządowania i części zamiennych, a także wyposażenie hali montażowej i centrów serwisowych zlokalizowanych w Tanzanii. Łączna wartość kontraktu w dniu zawarcia wynosi 55 mln dolarów. Umowa będzie...

 • Niedźwiedź w Afryce

  Ursus był jedną z firm, które nie wytrzymały zmiany systemu ekonomicznego w Polsce. Resztki państwowego molocha odkupiła rodzina Zarajczyków. Dziś firma rośnie i przeciera biznesowe szlaki w Afryce. Jak do tego doszło?

 • Płatności w rzadkich walutach zyskują na popularności

  Polscy przedsiębiorcy przyzwyczaili się do rozliczania z zagranicznymi kontrahentami w tzw. twardych walutach. Warto tymczasem wiedzieć, że posługiwanie się lokalnymi walutami daje firmie większe możliwości negocjacyjne.

 • Ponad 5 tys. ciągników kupiły od Ursusa S.A. firmy z Tanzanii i Etiopii. Ursus sprzedaje swoje produkty w kilkudziesięciu krajach, w tym m.in. w Czechach, w Belgii i Holandii oraz na rynkach wschodnich i skandynawskich. PAP odwiedziła z kamerą lubelską fabrykę Ursusa.