• Informacje na temat:

  afrykanski pomor swin

Artykuły na temat: afrykanski pomor swin
 • Nadchodzi fala zwolnień. Powodem rosyjskie embargo

  ...rzecz wznowienia eksportu polskiej wieprzowiny do Korei Południowej. W połowie lutego br. rząd w Seulu zakazał sprowadzania mięsa z powodu wykrycia w Polsce wirusa afrykańskiego pomoru świń u dzików...

 • Kolejne ognisko afrykańskiego pomoru świń w Polsce

  Ognisko afrykańskiego pomoru świń stwierdzono w gospodarstwie w gminie Mielnik (Podlaskie) - poinformował Mirosław Czech z Wojewódzkiego Inspektoratu Weterynarii w Białymstoku. To 15. ognisko ASF w Polsce, a 12. w Podlaskiem.

 • Rosjanie wykryli genom afrykańskiego pomoru świń w białoruskiej kiełbasie

  W trzech próbkach kiełbasy wyprodukowanej w Orszy, na wschodniej Białorusi, wykryto genom wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) - poinformowała rosyjska służba sanitarna Rossielchoznadzor.

 • Służby gotowe na walkę z Afrykańskim Pomorem Świń

  Służba publiczna zwiera szeregi w walce z Afrykańskim Pomorem Świń. Działa już międzyresortowy zespół zwalczający skutki tej choroby. Na terenie całego kraju wdrożone będą dodatkowe środki bezpieczeństwa.

 • Dwa przypadki afrykańskiego pomoru świń w Polsce

  Kolejne dwa przypadki afrykańskiego pomoru świń w Polsce. Padłe zwierzęta znaleziono na Podlasiu. Wirus nie jest groźny dla człowieka, nie przenosi się na ludzi - przypominają weterynarze.

 • Do 77 wzrosła liczba ognisk afrykańskiego pomoru świń (ASF) u trzody chlewnej w Polsce - wynika komunikatu Głównego Lekarza Weterynarii. Dwa najnowsze ogniska stwierdzono w gospodarstwach w województwach podlaskim i lubelskim.

 • Najwyższa Izba Kontroli stwierdziła, że działania władz w kwestii afrykańskiego pomoru świń w naszym kraju były nieadekwatne do zagrożenia: obostrzeniami objęto za duży obszar, a nałożone ograniczenia w zakresie obrotu zwierzętami i obróbki wieprzowiny były zbyt restrykcyjne.

 • Choroba afrykańskiego pomoru świń zagrożeniem dla krajowego eksportu

  Wartość krajowego eksportu żywności może w br. wynieść nawet 25 mld euro. Jednym z zagrożeń jest niebezpieczeństwo rozprzestrzeniania się wirusa choroby afrykańskiego pomoru świń, której przypadki odnotowano już m.in. na Podlasiu. Aby się im skutecznie przeciwstawić, konieczne jest dofinansowanie Inspekcji Weterynaryjnej i pozostawienie jej w dotychczasowym kształcie.

 • Kolejne chore dziki w Warszawie i okolicach

  Chorobę afrykańskiego pomoru świń stwierdzono u dzika znalezionego na terenie Warszawy - poinformował w piątek Główny Lekarz Weterynarii. Jest to pierwszy przypadek stwierdzony na terenie miasta. Chore dziki znaleziono też w okolicach stolicy.

 • Znamy szczegóły pierwszej ze specustaw w związku z występowaniem w Polsce Afrykańskiego Pomoru Świń. Rynkową część założeń przedstawił minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel. Proponowane przepisy mają gwarantować rolnikom z terenów zagrożonych wirusem możliwość zbytu świń po korzystnych cenach - zapowiada szef resortu.