• Informacje na temat:

  agencja bezpieczeństwa wewnętrznego

Artykuły na temat: agencja bezpieczeństwa wewnętrznego
 • ​Będą podwyżki dla funkcjonariuszy służby bezpieczeństwa

  O prawie 19 mln zł wzrośnie w tym roku budżet Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego na wynagrodzenia. ABW przygotowała też projekt rozporządzenia ws. wzrostu uposażeń jej funkcjonariuszy.

 • Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego zabezpieczyła dokumenty w spółce senatora PiS Grzegorza Biereckiego

  Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego na zlecenie Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku zabezpieczyli dokumenty finansowo-księgowe Spółdzielczego Instytutu Naukowego w Sopocie, którego prezesem jest senator PiS Grzegorz Bierecki.

 • ...działalności. MSWiA może bowiem ograniczyć zakres koncesji m.in. ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa obywateli. - Trudno natomiast jednoznacznie określić, czy z tego powodu można cofnąć koncesję...

 • Afera z handlem paliwami - 100 milionów złotych strat. ABW zatrzymała cztery osoby

  Straty Skarbu Państwa to 100 milionów złotych, a zatrzymanym grozi 10 lat więzienia. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego rozbiła w Poznaniu grupę przestępczą nielegalnie handlującą paliwami płynnymi.

 • Policjant na zdrowotnym dostanie 80 proc. świadczenia

  Rząd chce obniżyć o 20 proc. świadczenie dla mundurowych na zwolnieniu lekarskim. Tak wynika z projektu ustawy o zmianie ustawy o Policji, o Straży Granicznej, o Państwowej Straży Pożarnej, o Biurze Ochrony Rządu, o Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz Agencji Wywiadu, o służbie wojskowej żołnierzy zawodowych... (druk nr 1497).

 • Agencje doceniają gospodarkę Polski

  Choć Fitch jedynie utrzymała dotychczasowy poziom wiarygodności kredytowej, wydźwięk najnowszego raportu jest dla Polski pozytywny, wpisując się w podobny ton pozostałych agencji, które wcześniej podniosły perspektywę zmiany ocen ratingowych. Analitycy agencji, w związku ze wzrostem inflacji, oczekują podwyżek stóp procentowych od 2018 r. Jako główne ryzyko dla sytuacji zadłużenia Polski, wskazano możliwy spadek kursu naszej waluty.

 • Ryzykowne zachowania w pracy - ciemna strona sieci

  Rozwaga i zasady bezpieczeństwa stosowane w analogowym świecie obowiązują również w wirtualnej rzeczywistości. Niefrasobliwość w posługiwaniu się nowymi technologiami w odczuciu wielu nie ma wpływu na jakość życia.

 • ABW zatrzymała pracowników KGHM

  Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego zatrzymali trzy osoby pod zarzutem popełnienia przestępstw o charakterze korupcyjnym i innych. Czynności realizowano w dniu 1 czerwca 2017 roku.

 • (Nie)ryzykowna gra

  ...o pracy w kraju wiatraków. Brutalna rzeczywistość co roku zagląda w oczy tysiącom oszukanych Polaków. Jak uniknąć takiego scenariusza? Na straży bezpieczeństwa pracowników tymczasowych w Holandii(...), należy do ABU (Algemene Bond Uitzendondernemingen). Przy wyborze agencji warto skorzystać z ich pomocy. Gwarancja bezpieczeństwa z ABU Powstało 50 lat temu. Dziś zrzesza 400 agencji pracy. Patrząc na...

 • - Rynek gazu w Rosji może zostać zliberalizowany w przeciągu 2-3 lat - powiedział przewodniczący Federalnej Służby Antymonopolowej (FSA) w Rosji Igor Artemjew w wywiadzie dla agencji informacyjnej TASS.