• Informacje na temat:

  agencja mienia wojskowego przetargi

Artykuły na temat: agencja mienia wojskowego przetargi
 • Eurocopter walczy o polskie niebo. Obiecuje nowe miejsca pracy i inwestycje na kilkadziesiąt lat

  ​Francusko-niemiecki Eurocopter deklaruje długoterminową współpracę z polskim przemysłem w razie wygrania przetargu na śmigłowce dla wojska. Zapowiada uruchomienie dwóch linii montażu, ale też transfer technologii i długofalowe działania nawet na 50 lat. W przetargu na helikoptery wojskowe Eurocopter konkuruje z brytyjsko-włoską firmą AgustaWestland i amerykańską - Sikorsky Aircraft.

 • Śmiertelnie groźny outsourcing

  Źle przeprowadzony outsourcing może okazać się bardzo groźny. Przekonała się o tym szwedzka Agencja Transportu i tamtejsi politycy, po tym kiedy się okazało, że dane wszystkich pojazdów cywilnych i wojskowych w Królestwie Trzech Koron oraz baza osobowa w tym policyjna oraz lokalizacji wrażliwych, łącznie z danymi szwedzkiej OC znalazły się w czeskiej chmurze IBM, zaś transmisję danych obsługuje

 • Polskie firmy liczą na lukratywne kontrakty organizowane przez siły zbrojne USA.

 • Raport bieżący nr 50/2017 Podstawa Prawna: Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne. Zarząd Spółki Krezus S.A. z siedzibą w Toruniu ("Emitent”) informuje,...

 • W grudniu pierwsze dane o gruntach w Krajowym Zasobie Nieruchomości

  W połowie grudnia poznamy pierwsze szacunki dotyczące wielkości miejskich gruntów Skarbu Państwa, które wejdą do Krajowego Zasobu Nieruchomości - ocenił w piątek wiceminister w MIB Tomasz Żuchowski. Przypomniał, że analitycy szacowali te grunty na 700-900 tys. ha.

 • Ursus, jako jedyny polski producent ciągników, odnotował blisko 60-proc. wzrost rejestracji nowych ciągników w okresie styczeń-listopad 2016 r.

 • Stocznie: MON wybiera między trzema ofertami

  W przetargu na dostawę okrętów podwodnych oferty są trzy: francuska, niemiecko-norweska i szwedzka. Każda z nich ma swoje silne strony - podkreśla Jerzy Polaczek, poseł PiS i wiceprzewodniczący sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych.

 • Mieszkanie plus pozwoli nam dogonić Unię Europejską

  Prezydent podpisał ustawę o Krajowym Zasobie Nieruchomości, ustawa o KZN umożliwi wykorzystanie pod budownictwo mieszkaniowe gruntów należących do Skarbu Państwa. Działalność KZN będzie stanowiła fundament realizacji Narodowego Programu Mieszkaniowego. Spowoduje, że w perspektywie 10 lat liczba mieszkań na 1 tys. mieszkańców osiągnie w Polsce średnią unijną. (435 mieszkań na 1000 osób).

 • Polskie nowoczesne uzbrojenie na razie tylko w planach

  Gawron miał ratować stocznie, Iryda - PZL Mielec. Najwyższy czas wyciągnąć wnioski z klęsk. Eksperci mają tę wiedzę, ale potrzeba politycznej woli - stałej, ponad kadencjami rządów.

 • Czy Polska skorzysta na Nowym Jedwabnym Szlaku, jak inne kraje UE?

  Niemieccy przedsiębiorcy entuzjastycznie reagują na koncepcję nowej sieci transportowej, łączącej Europę z Chinami. Rosjanie już tworzą z Azjatami wspólne węzły szybkich kolei. U nas brakuje jednoznacznego stanowiska rządu i publicznej debaty na temat współpracy z Państwem Środka w celu rozwoju polskiej gospodarki. Czas podróży między Pekinem i stolicą Rosji spadnie z obecnych 6,5 dnia do zaledwie 33 godzin.